Co teď s kadeřavostí?



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.144 (?)
26.6.2020 10:03

Zdravím vespolek. Tak masivní kadeřavost jeko letos jsem ještě na broskvoních neměl. Psát to sem teď je mi plat prtný, to vím. Budu muset nějak přehodnotit postup. Jen by mě zajímalo, jak jste na tom jinde?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 91.21 (?), 27.4.2009 18:48

Zajímalo by mne jak je to kde nyní s kadeřavostí.Udělal jsem jeden postřik druhý nestihl-výskyt nula.Dvě zahrady v okolí kde nestříkají nikdy, opět žadný výskyt.Někdo se tedy může domnívat že vyhrál postřikem a ono asi ne.Lokalita je západně od Prahy, n.m.230m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zahrádkářský kacíř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 235.249 (?), 27.4.2009 19:57

Můžu potvrdit. Ani na nestříkaných není skoro vůbec. Plzeňsko. Je to dobrým počasím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 30.4.2009 22:43

Paní jarko! Sáhnout na broskev postřikem než kvetla je dost nebezpečné. Postřik se provádí pří začátku rašení pupenů, když se pupeny jen začínají zvětšovat. Přibližně to bývá když kvetou lísky. Před květem jste stříkali již ma vegetující stromek a mohli jste ho postřikem poškodit. Teď se jen modlete aby zregeneroval, nebo se připravte na koupi nového. Mrzí mně taková rada. Je to škoda. Podobný případ jsem řešil v mém okolí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 98.74 (?), 20.5.2009 21:08

Dobrý den,

předchozí diskutující již problematiku důkladné probrali. Já připojím ještě jeden,,babský " recept. Do kýble dejte kopřivy a zalejte je vodou. Po cca. třech dnech výluhem z kopřiv napadené stromy zalévejte. Zálivku můžete kdykoliv opakovat. Výluh nedělejte příliš silný :)  Je to jednoduché a jak mám vyskoušeno i účinné.

Hedvika

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 26.5.2009 23:29

Nikdo si netroufá na ten babský recept reagovat, tak vám to musím říci já. Tento návod vzhledem ke kadeřavosti broskvoně je úplně k ničemu. Kadeřavost je houbová choroba přežívající v korunách v pupenech, za vegetace se šíří po listech. Nemá cenu tedy léčit kořeny. Kopřivový výlu obsahuje některé minerální látky, tak snad by mohl působit jako hnojivo. Pro srovnání: až vás bude bolet zub, pozor aby vám lékař neléčil koleno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Zahrádkářský kacíř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 235.249 (?), 27.5.2009 1:49

Na kadeřavost existuje nejspíš tisíce "zaručebých receptů". To někdo hned první rok kdy vidí kadeřavost zkusí nějaký nesmysl, za chvíli kadeřavost přirozeně zmizí, a "zaručený a vyzkoušený recept" je na světě...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 99.169 (?), 27.5.2009 13:30

Možná z trochu jiného soudku. Ale taky houbová choroba. U domu máme velkou starou třešeň/ objekt zakoupen vloni v dubnu/, která byla dost napadená klejotokem. Zprvu jsem uvažoval i o pokácení, ale vzhledem k tomu, že je jediná, tak jsem jí ponechal a zasadil mladé stromky. Na podzim / v létě po očesání jsem jí ani neprořezával- nějak nebyl vůbec čas/ jsem jí dost intenzivně pohnojil / kompost a hnůj/ a nyní na jaře se zdá, že se dost vzpamatovala. Přičítám to faktu, že jsem sice nepůsobil přímo proti nemoci či škůdci, ale strom jsem zahnojením posílil a tak mu zvýšil úspěšnost boje proti škůdcům či chorobám.

Ivan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.144 (?), 26.6.2020 10:03

Zdravím vespolek. Tak masivní kadeřavost jeko letos jsem ještě na broskvoních neměl. Psát to sem teď je mi plat prtný, to vím. Budu muset nějak přehodnotit postup. Jen by mě zajímalo, jak jste na tom jinde?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (801) - 206.182 (?), 26.6.2020 17:58

Nejdříve vypadaly broskvoně v pohodě. Potom uhodila druhotná kadeřavost. Je to síla. Tím, že květy pomrzly, tak si myslím, že stromky dobře zregenerují a příští sezona bude lepší. Mám 3 stromky rostoucí stranou v malinách, které jsem nestihl přesadit. Květy na nich nepomrzly a je zajímavé, že na nich je silný výskyt dvou až petíčat. To si neumím vysvětlit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.81 (?), 26.6.2020 22:29

Mám jen Avalon Pride, čtvrtým rokem. S kadeřavostí nedělám skoro nic. Letos jsem poprvé otrhal asi 30-40 listů (nadvakrát). Na nějaké listy jsem zapomněl. Červené výdutě zčernaly, uschly a vypadly. Stromek je přeplozený, asi víc jak 150 plůdků (nenažranost) velikosti pingpong míčku. Uvidíme. JZ Morava 450 m/m. JG 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika