Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   
Zahradní domky.cz
Chatky, zahradní domky a domky na nářadí, dodání po celé ČR.
Nábytek Vladeko
Dřevěný zahradní nábytek, doprava po ČR zdarma

Broskvoně > Co s touto broskvoní?

Co s touto broskvoní?

host - xxx.xxx.61.106 (?)
25.7.2011 0:54
Je to příliš vyholené a vytáhlé, tak bych s tím nyní nic nedělal a teprve na jaře kmínek odřezal dole zhruba 10-15cm nad prvním větvením a větve zkrátil na 5cm, též raději ošetřil proti kadeřavosti a dobře přihnojil.I teď se dá mulčovat kolem stromu posečená travní hmota, což zlepší půdní strukturu.
Obrázky:

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty

Co s touto broskvoní?

lea. (458) - xxx.xxx.31.192 (?)
24.7.2011 13:07, počet návštěv: 31431
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

Asi šestiletý stromek, poslední dva roky nestříhaný, předtím stříhaný, ale špatně. Kadeřavost, žádné plody, snad jeden rok pár bídných broskví. Zalévaná, hnojená cererit a kompost.Zemina hlinitopísčitá, mrazy, dost nechráněné místo. Benešov u Prahy. Prosím o radu: ostříhat a jak a kdy nebo to vzdát

Obrázky:

Připojit reakci   

Co s touto broskvoní?

jirilan (752) - xxx.xxx.39.156 (?)
24.7.2011 14:23
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

V srpnu zakrátit přírůstky na 1/2. Prosvětlit, v předjaří provádět postřiky proti kadeřavosti. Strom nemůže za vaše chyby.

Připojit reakci

Co s touto broskvoní?

24.7.2011 14:28

Děkuji, já vím, prostě to neumím. Prosvětlit také v srpnu nebo jen zkrátit?

Připojit reakci

Co s touto broskvoní?

vyslouzil (17169) - xxx.xxx.102.1 (?)
24.7.2011 19:21

Kouknout se do knížky nebo do vyhledavače na netu, jak se řežou broskvoně. Nebo to vzdát.

Připojit reakci

Co s touto broskvoní?

host - xxx.xxx.245.14 (?)
12.8.2011 15:10

Dobrý den, v loni na podzim jsme zasadili broskev, letos na jaře těsně nad zemí z kmene vyrašila další silná větev, jakoby druhý stromek. Takže hlavní, první stromek je bez listů, druhý (rozvětvená větev) je olistěný. Co s tím? Máme pořídit nový stromek? Nebo nechat růst a uvidíme, jak poroste dál? Děkuji. Zahradní začátečnice.

Připojit reakci

Co s touto broskvoní?

Josef. (2672) - xxx.xxx.234.248 (?)
24.7.2011 21:47

Lamentování a odkazy na knížky a návody nepomůže - takovýhle stromek tam paní Alena stejně nenajde.

Já bych už nyní - co nejdříve - odřízl přebytečnou terminální (středovou) část a nejvyšší část z horní postranní větve. Zkusil jsem to do fotky zakreslit (ale s kreslením nejsem moc kamarád). Řezná plocha ať je hladká, ve správném místě a pod správným úhlem (to už v knížkách a návodech - třeba na arboristika.cz nebo na stránkách szkt - ke stažení - najdete). Ránu zatřete štěpařským voskem nebo stromovým balzámem

Jiné zastřihování a zakracování bych už letos nedělal. (Případné objasňování důvodů až později, aby tento příspěvek nebyl zbytečně dlouhý.)

Josef.

Obrázky:

Připojit reakci

Co s touto broskvoní?

24.7.2011 22:04

Josefe, moc děkuji. Já jsem samozřejmě přečetla dikuze, ale nikdy pak nevím, co v reálu s tím stromkem udělat. Taky jsem někde četla, že pěstování brokvoně chce cit. No a ten my, co máme na zahradě jednu broskev, jednu meruňku prostě nemáme, bo ho nemáme kde získat.

Připojit reakci

Co s touto broskvoní?

24.7.2011 22:35
Dovedu si Vaši situaci živě představit. Taky jsem občas dost bezradný v problémech, o kterých mnoho nevím a ostatním připadají jednoduché. Josef.
Připojit reakci

Co s touto broskvoní?

24.7.2011 22:45

A ještě jednomu nerozumím. Mí rodiče i prarodiče měli na zahradě vždy dvě broskvoně, dvě meruňky Vždy jeden mladší a starší stromek. Nic moc kolem toho nedělali, broskve i meruňky vždy byly pro radost, i když ne takové jako ty dnešní obrovské a podtržené z Kaulandů a spol. To už se ty staré odrůdy nepěstují ?  chápu, že asi neměly takové výnosy, krásné plody, ale nám dětem stačily. Je to kouzlo utrhnout si ovoce na své zahradě, i když jen svátečně, a hned se do něj zakousnout. A o to jde těm z nás, co máme jeden strom a moc to neumíme... 

Připojit reakci

Co s touto broskvoní?

host - xxx.xxx.152.34 (?)
25.7.2011 21:19

Odrůdy určené pro trh jsou jiné než odrůdy pro samozásobitele. Upřednostňují se jiné vlastnosti: odolnost proti otlačení, možnost dlouhodobého skladování, stabilní vybarvení atd., často na úkor vůně, chuti a konsistence. Kromě toho je v obchodech ovoce podtržené, a třeba meruňky při skladování nikdy nedojdou tak, jako třeba banány nebo jablka. Mít ovoce, které je čerstvé a zároveň zralé, je dnes luxus. Zuzana

Připojit reakci

Co s touto broskvoní?

host - xxx.xxx.151.38 (?)
24.7.2011 22:47

Ono úplně špatně stromek nevypadá, viděl jsem horší-větve bujně rostoucí, a vyholené, jen na konečcích obrost.Napsal jste to pane Josefe krásně, z větší části se s Váma ztotožňuji, jen bych měl obavu Ten stromek ufiknout v půli, když už má vytvořený silný terminál.Broskvoně lze taky pěstovat s terminálem, i s kotlovitou korunou.Je na majiteli, či majitelce, co si vybere.Tady taky počíná vyholování z nedostatku řezu.Broskvoně se musí řezat zavčas, když je mladší dřevo, a více, než jiné ovocné druhy.Je potřeba dlouhé výhony zakracovat na jaře ve vhodnou dobu, podle aktuální potřeby, násady plodů, a odrudy.Taky je třeba se naučit co je krátký, a co dlouhý řez.

rostislavik

Připojit reakci

Co s touto broskvoní?

24.7.2011 22:59
Myslím, že pro paní (nebo slečnu?) Alenu by tvar s terminálem byl hůře udržovatelný, než kotlovitá koruna. (Původně jsem měl terminál "uříznutý" ještě asi o 30 cm níže - na tmavší postranní větvičku směřující mírně vlevo k fotografovi. Pak jsem to opravil nya výše položenou podtatně silnější větev, která v tomto pohledu není tak vidět, schovává se za terminálem a směřuje mírně vpravo od fotografa.) Josef.
Připojit reakci

Co s touto broskvoní?

host - xxx.xxx.112.7 (?)
24.7.2011 23:00

Dobrý večer, jen mě tak napadlo..., než tak radikální řez a jak vidím vzhled stromku na foto, co z něj zkusit zapěstovat tvar štíhlého, zploštělého, bo jiného, zkrátka vřetene? Alespoň by se nemusel řezat ten terminál, jen polokosterní větve... jen takový nápad... Jarek

Připojit reakci

Co s touto broskvoní?

24.7.2011 23:18

Já už jsem pochopila rozdíl mezi kotlovitou korunou a tím úzkým a štíhlým vřetenem. Ale jak píše Josef, odpovědnost bude na mě a s tou širokou korunou si prostě líp poradím (snad tam dosáhnu i časem)

Připojit reakci

Co s touto broskvoní?

Wimpi (2108) - xxx.xxx.200.122 (?)
25.7.2011 0:03

Tak osobně bych se toho řezu nebál, samozřejmostí bude ošetření řezných ran. Broskvoně velmi dobře regenerují. Ještě jsem si všiml na fotografiích, že strom vykazuje známky chlorózy a nebo nedostatku dusíku. Listy jsou světlé, žloutnou, některé červenající, listový obrost na koncích větví je řídký, pravděpodobně postupně opadávají starší listy. Proto by bylo vhodné, zauvažovat o doplnění železa postřikem na list vhodným listovým hnojivem a též o následném přihnojení, i když paní Alena píše, že stromek hnojí Cereritem a kompostem. Stav stromku tomu ale příliš neodpovídá. Asi to hnojení není dostatečné.

Připojit reakci

Co s touto broskvoní?

25.7.2011 0:54
Je to příliš vyholené a vytáhlé, tak bych s tím nyní nic nedělal a teprve na jaře kmínek odřezal dole zhruba 10-15cm nad prvním větvením a větve zkrátil na 5cm, též raději ošetřil proti kadeřavosti a dobře přihnojil.I teď se dá mulčovat kolem stromu posečená travní hmota, což zlepší půdní strukturu.
Obrázky:

Připojit reakci

Co s touto broskvoní?

Josef. (2672) - xxx.xxx.118.130 (?)
25.7.2011 5:53
Vy chcete začít zapěstovávat strom úplně znovu od začýtku. Já bych základ koruny ponechal a "stavěl" bych na tom, co už je narostlé, byť to není úplně ideální. Také proto zásah rozděluji na nyní navrženou první etapu a na další řez v předjaří. Proti hnojení, mulčování a postřikům proti kadeřavosti samozřejmě nic nemám. Josef.
Připojit reakci

Co s touto broskvoní?

25.7.2011 10:31
Ano, za ten rok 2012 naroste nová plodná koruna.
Připojit reakci

Co s touto broskvoní?

Wimpi (2108) - xxx.xxx.44.75 (?)
25.7.2011 11:17

Odstranit celou korunu je v daném případě zbytečné, neboť novou korunu lze v pohodě a dokonce snáze promyšlenými kroky zapěstovat ze spodní části té stávající. Je však nutno alespoň částečně vědět jak a proč řezat. (Vědět jak a proč, je ale nutné v obou případech, tedy i kdyby se odstranila celá koruna).  Ponecháním části původní koruny se neztratí jedna kompletní sezona neplodnosti stromku.

Připojit reakci

Co s touto broskvoní?

26.7.2011 7:47
Před napsáním svého příspěvku jsem si nejprve stromek dobře prohlédl. Očekávat z toho spodku po seříznutí adekvátní úrodu je naivní, jen se tím zbrzdí vývin koruny nové, radši si těch pár plodů koupím. Ovšem chce to trochu mít znalosti, jak na to.
Připojit reakci

Co s touto broskvoní?

26.7.2011 13:25

A já si zase myslím, že to zas tak naivní není. Pokud se paní tazatelka začne o broskvičku normálně starat, nevím, proč by na ní příští rok nemohla mít odpovídající úrodu. V jejím případě "normálně se starat", znemená provádět následující a u broskvoní běžné úkony : zajistit chemickou ochranu proti kadeřavosti, provádět sezónní regenerační řez (obnova plodného obrostu) a přiměřeným hnojením doplnit chybějící prvky a živiny. Předpokládám, že paní asi nebude hned zpočátku mistr světa v řezu stromků, ale začít se s tím musí, jinak začne platit rada pana Vysloužila ze začátku diskuse, tedy "raději to vzdát". A začít pomaleji krůček po krůčku mi v daném případě připadá citlivější a mouřejší, než začít totálním utětím všeho, co ční. Chápu, že vy na své zahradě byste si asi počínal jinak, razantněji, já také.

Připojit reakci

Co s touto broskvoní?

26.7.2011 15:43

Wimpi, takže považujete za přijatelné, když začnu s tím řezem už teď tak, jak mi radí pan Josef? A další až na jaře? To bych totiž zvládla asi nejpravděpodobněji, byla by z toho časem ta kotlovitá koruna. Na váš názor jsem ještě čekala. děkuji

Připojit reakci

Co s touto broskvoní?

Wimpi (2108) - xxx.xxx.200.122 (?)
26.7.2011 23:47

Ano, dle rady p. Josefa odeberte vrcholovou část koruny již nyní, ošetřete rány. Ještě je na to přijatelná doba.  Jenom si nejsem zcela jistý, zda místa řezu, která vyznačil pan Josef jsou úplně na otimálním místě. Chtělo by toasi ještě jednu fotku, se záběrem na tu stranu, kde mu chybí větve (tedy kolmo na směr, ze kterého je focena "Josefova" fotografie). Z takového snímku by bylo mnohem zřetelněji vidět prostorové uspořádání kosterních větví i terminálu. Zda nyní odstranit ještě nějakou jinou zbytečnou větévku, například dole, nedokážu bohužel z fotografií určit. Ale doporučil bych ještě nyní provést postřik na list přípravkem s obsahem železa a hořčíku (např. Klomag), plus ještě prohnojit půdu kombinovaným hnojivem s obsahem stopových prvků (např. Hortilon Premium)  a to z důvodu odstranění chlorózy, doplnění chybějících minerálů a tím podpořit kvalitní přípravu stromku na příští sezonu.

Připojit reakci

Co s touto broskvoní?

27.7.2011 11:52

Pánové Wimpi a Josefe, děkuji a přiládám další dva obrázky z pohledu na vyholenou část stromu. Hanba mě fackuje

Obrázky:

Připojit reakci

Co s touto broskvoní?

host - xxx.xxx.49.39 (?)
27.7.2011 13:11

Fotky jsou pěkné. Ale zkuste si nejprve tipnout sama, kde odstřihnout :-)

Pokud se něco dá napúravit - a Vy jste se k tomu odhodlala, není třeba se stydět

Josef.

Připojit reakci

Co s touto broskvoní?

27.7.2011 14:04

Josefee!

Obrázky:

Připojit reakci

Co s touto broskvoní?

host - xxx.xxx.49.39 (?)
27.7.2011 18:03

Výborně, vidíte, že Vám to jde - alespoň pokus jste učinila.

Nechci Vás trápit, ale ani s jedním řezem úplně nesouhlasím. Jestlipak jste si stáhla a prohlédla doporučený plakát "Řez listnatých dřevin". Tam byste takhle provedené řezy nenašla (myslím princip a konkrétní místo na větvi - rozvětvení: levá horní strana plakátu). Takže dodám už jen: "Dvakrát měř - jednou řež!", "těžko na cvičišti, lehko na bojišti." a ještě další rčení: "Opakování - matka moudrosti!" (aneb přijela teta Kateřina :-)))

Josef.

Připojit reakci

Co s touto broskvoní?

27.7.2011 19:31

Josefe, vrrr!

Obrázky:

Připojit reakci

Co s touto broskvoní?

host - xxx.xxx.151.38 (?)
27.7.2011 19:57

To taky nebude ono, ale to je jak přecházení slepého přes ulici, kterého strčíte, a pak mu řeknete, že tam jezdí auta, nač pak rady opakování matkou moudrosti, když pani Alena nemá co opakovat, a Vy ji radíte jen to zkuste, a pak " já Vám to říkal.

rostislavik

Připojit reakci

Co s touto broskvoní?

27.7.2011 20:24

no no no, zas taková sranda to není, stačilo by

Připojit reakci

Co s touto broskvoní?

host - xxx.xxx.160.180 (?)
28.7.2011 3:08
Dobrý deň pani Alena! Tá drevitá pivoňka na snímke za diskutovanou broskyňou je prekrásna. Myslím, že má vyššiu hodnotu. Úprimne Vám ju závidím. Svedčí o skutočnej záhradníčke. Pokiaľ ide o broskyňu, mám iný názor. Je koniec júla, navyše "Tento způsob léta se mi zdá též poněkud nešťastný." V auguste sa u broskýň robí už iba zakracovanie mladých letorastov. Neskorý letný rez nepodporuje bujný rast, ktorý potrebujete v prípade zmeny tvaru koruny. Nechal by som tento razantný omladzujúci zákrok až na jarné mesiace. Aj z titulu prevencie pred glejotokom. Stredník už je dosť hrubý, rezná rana bude dosť veľká. Alternatíva pestovania koruny so stredníkom už tu bola spomenutá. Je naozaj nutné budovať dutú korunu? Ak broskyni niečo chýba, tak je to dusík. Na jeseň zarýlujte okolo stromku kvalitný kompost či maštalný hnoj spolu so síranom draselným a cez zimu si všetko nechajte preísť hlavou, prípadne si naštudujte niečo v literatúre. Tak nech sa Vám darí! Paľo
Připojit reakci

Co s touto broskvoní?

28.7.2011 0:09

Paní Aleno, udělejte to podle fotografie z 19.31 (Josefe, vrrr!). Ale pouze dva řezy, levý a prostřední. Ten třetí vpravo dole zatím ne. Držím palec.

Připojit reakci

Co s touto broskvoní?

Josef. (2672) - xxx.xxx.114.235 (?)
28.7.2011 6:00

Ano, to je úplně přesně ono. Dva řezy, na správném místě a pod správným úhlem. Zvládla jste to dobře. Teď už víte jak zakracovat větve, snižovat korunu ke vhodnému rozvětvení, ponechat větev, která jde správným směrem... 

A rostislaviku, nebylo to jako se strčením slepého do křižovatky. 1. Předem jsem upozornil na "vodicí pásy a zvukovou signalizaci přechodu" - odkaz na plakát řez stromů, resp. pořízení dobré literatury. 2. Naše "křižovatka" je na dopravním hřišti s instruktorem, kde se slepému opravdu nic nemůže stát a může si situaci nacvičit, kolikrát je nutné.

Josef.

Připojit reakci

Co s touto broskvoní?

28.7.2011 6:08
Jen doplním, že jestli ovšem ta broskvoň rodí nekvalitní ovoce jak bylo úvodem zmíněno, tak nemá smysl ji držet, ale raději vykopat a zasadit, třeba meruňku, nebo švestku, které narostou a zaplodí i bez odborných znalostí.
Obrázky:

Připojit reakci

Co s touto broskvoní?

28.7.2011 18:35

Uf, tak já to zkusím, tuto broskev budu mít jako učební material. Uvidím, jak zvládnu řez, péči a jarní řez. Jinak se to prostě nenaučím.

Pánové děkuji za komentáře, bála jsem se, že na mě budete tvrdší. Máte se mnou trpělivost, moc si toho vážím.

Josefe, vy byste měl přednášet andragogiku:)

Připojit reakci

Co s touto broskvoní?

Josef. (2672) - xxx.xxx.74.79 (?)
28.7.2011 20:30

Na mě musíte s těmi cizími slovy pomalu. Ten pojem jsem už sice slyšel, ale - slovy pplk. Horňáčka: "Čo je to také? Něpoznám." :-) (Ale vyhledám si to.)

A co bychom z toho měli, kdybychom na Vás byli tvrdší? Jsme rádi, že do toho jdete ("s vervou" :-) a že jste vytrvala.
Hodně zahrádkářských úspěchů Vám přeje
Josef.

A tu dřevitou pivoňku máte pěkně vzrostlou, gratuluji.

Připojit reakci

Co s touto broskvoní?

lea. (458) - xxx.xxx.39.100 (?)
5.6.2014 11:40

Ach jo, pane Josefe i další, Wimpi, Paĺo...

Z pěstování broskví bych dostala za pět. A to se Josef snažil, po dobrém i po zlém... a je to to marný, je to marný, je to marný..

Koukněte na tu stejnou po třech letech. Asi jí v srpnu ostříhám všechny ty svislé větve a bude pokoj

Obrázky:

Připojit reakci

Co s touto broskvoní?

galloway pippin (1403) - xxx.xxx.179.38 (?)
5.6.2014 12:28

Asi jí v srpnu ostříhám všechny ty svislé větve a bude pokoj...

A co zbude... vršek.A je to stále stejná písnička.Seriová výroba vysokokmenů broskvoní v Čechách, kde plodí jen vršek koruny... čepička, za kterou lezete po třímetrovém žebříku.Co jiného by to taky bylo, když se vysokokmeny vytvářejí s výškou kmínku 170-190.

Připojit reakci

Co s touto broskvoní?

lea. (458) - xxx.xxx.39.100 (?)
5.6.2014 13:52

Rostislave:), no tak jsem blbá, no, to je toho (pan Vysloužil psal, že když to neumím, tak mám pěstovat něco jiného, s tím se ovšem nemohu smířit). Mimochodem ty tři roky od prvních fotek ji řezal člověk, který je dle svého prohlášení a údajného vzdělání odborník.

Připojit reakci

Co s touto broskvoní?

galloway pippin (1403) - xxx.xxx.179.38 (?)
5.6.2014 14:13

Paní Aleno, nic si z toho nedělejte, neúspěchy patří ke každodennímu koloritu.Nevěšte hlavu hned na prvním sloupu, ještě žáden učený z nebe nespad.

Připojit reakci

Co s touto broskvoní?

Walter (1245) - xxx.xxx.168.18 (?)
5.6.2014 14:21

Asi nejdůležitější je, že plodí. S tím, že podle odborníků nevypadá, jak má, bych si hlavu tak moc nelámal a ani bych to nebral jako neúspěch.

Připojit reakci

Co s touto broskvoní?

vyslouzil (17169) - xxx.xxx.92.38 (?)
5.6.2014 16:10

...pan Vysloužil psal, že když to neumím, tak mám pěstovat něco jiného

Trochu to paní Aleno překrucujete.
Pstala jste se: "ostříhat jak a kdy nebo to vzdát?
Já jsem odpověděl:
"Kouknout se do knížky nebo do vyhledavače na netu, jak se řežou broskvoně. Nebo to vzdát."

A to si myslím stále. Smysluplnější, než se dokola ptát zda ustřihnout tu anebo tu větvičku, je přečíst a naučit se,  proč se broskvoně stříhají, jaké jsou způsoby a co tím chceme docílit. Pochopíte-li to, pak Vám samotné bude jasné, co ustřihnout a co ponechat.
    Pan Josef Vám možná dobře poradil - "odřízněte tuto středovou část". Jakmile ale narostou nové výhony jinde, budete opět nahraná.

Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Royal Glory a spol9522.7.201948309
Sunhaven 2222.7.201919239
Favorita Morettini 38422.7.201947663
Peach Shimizu ice 922.7.20193826
Novější odrůdy broskvoní421.7.201911529
Nektarinka Snow Queen 821.7.2019692
Avalon Pride 3521.7.201917042
Červenání listů broskvoně 321.7.2019339
Řez mladé broskvoně 1520.7.2019981
Spring Crest8119.7.201948138
Zezulka518.7.20193114
Broskev Revita1118.7.201916645
Velmi rané broskve8318.7.201913718
Michaela, Early Redhaven, Earliglo1918.7.201914876
Shraz 2817.7.20198966
Harbinger 259.7.201911638
Nektarinka Harko269.7.201934519
Očkování / roubování broskvoní1048.7.201995756
Nektarinka Venus 407.7.201930188
Nepěkné patvary plodů broskve 77.7.2019429
Poškození plodů 43.7.2019394
Jayhaven 342.7.201921711
Radosť6530.6.201928906
Vädnutie broskyne - Monilioza? 130.6.2019124
Broskev žloutne1029.6.201910186
Broskvoň - poraďte co dál 1028.6.20191248
Znehodnocené plody - houbová choroba? 915.6.20191056
Žloutnutí listů nektarinky, kde je problém? 1613.6.20192264
Halehaven317.6.201915065
Broskvoně - každoroční ztráty7531.5.20199675
Zdvojené plody930.5.20191160
Choroba broskvoně 422.5.2019716
Broskvoň zasazena 7.4. - schnou listy, černé 1021.5.20191366
Kadeřavost - jaký postřik je nejúčinější?22320.5.201974476
Probírka mandloně215.5.2019392
Obaleč východní a makadlovka broskvoňová2111.5.201914953
Broskvoň a nektarinka odolná více kadeřavosti?5011.5.201936222
Kadeřavost v květnu7311.5.201933880
Broskvoň Rich May 1710.5.20193374
Kadeřavost na mandloni 310.5.2019497
Další diskuze: 1, 2, 3, 4, 5 >  
Fórum pro chovatele - domácí miláčci, psi, drůbež, králíci, včely, krmiva, pelíšky
Chov pstruhov22.7.2019
Chov pstruhov22.7.2019
Rotvajler22.7.2019
Rotvajler21.7.2019
Rotvajler20.7.2019
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Reklama
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2019
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů