Co po Cresthaven?



host - 1.200 (?)
18.3.2020 7:02

Ano ta tabulka je úplně mimo.Flamingo (cca RH+7),Symphonia a Elegant Lady (cca RH+18) Tardybelle, Sweet Lady a O Henry (cca +40).Ostatní nemám.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 162.179 (?), 26.2.2020 12:20

V tejto diplomovej praci zo Zahradnickej fakulty na strane 36 mozete najst niektore odrody ktore dozrievaju este po Cresthaven.

Zacatek zralosti plodu porovnany vuci kontrolni odrude REDHAVEN
Zacatek zralosti plodu porovnany vuci kontrolni odrude REDHAVEN
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 196.17 (?), 14.3.2020 16:02

Tyhle tabulky jsou na dvě věci. Jednak většinu odrůd nesežete a jednak ty čísla nemusí souhlasit. Takové Flamingo, které tady náhodou seženete, určitě nezraje 23 dní po RH, to je nesmysl. Zraje krátce po RH, některé první zralé plody i současně s RH.  Jarda tady stále propaguje J.H. Hale, ale tu seženete leda přes něj, u nás jsem ji nikde neviděl. Dobře by se v současném teplejším klimatu uplatnila i stará Elberta, dříve částečně sehnatelná, dnes už ne. O´Henry zraje v půlce září. To je jedna z těch, která se v současnosti prodává.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.49 (?), 14.3.2020 20:48

Už jsem Elbertu někde zahlédnul v Eshopu, ale vzal jsem Dianu tak jsem to nechal plavat.Tak čekám co z Diany bude, měly by být totiž kvalitativně téměř stejné? A taky je jen 5 dní po Cresthavenu, větší odstup udávají u O Henry a Tardybell už je až moc pozdní, ostatní pozdní z tabulky jsem neviděl. Ještě nektarinka Sweet lady se objevuje, píšou u ní 15 dní po Cresthavenu. Taky bych rád ještě zkusil pozdnější nektarinku cheeky, ale vě většině shopů to končí nektarinkou Venus - 5dní po cresthaven. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 17.3.2020 17:06

Z kterého e-shopu, pane MH (Elberta, Diana)?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.49 (?), 17.3.2020 18:00

Dianu jsem pořídil loni z Uher. Ostrohu. Elberta je teď ve Strážnici - web ovocnaskolka, akorát teď koukám, že to není E shop, jen vlastní odběr. surprise Ale loni jsem ji viděl myslím že i jinde, ale to už nechci kecat. Má opravdu smysl sadit Ellbertu, když je Diana skoro to samé? Aspoň tak jsem to pochytil z popisů i z příspěvků tady, když už tak tu O°henry až je odstup ve zrání cheeky. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.200 (?), 17.3.2020 20:48

O Henry a Tardybelle nekupovat ve Spomyšli z obou se vyklubaly pozdní bělomasky crying.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.49 (?), 17.3.2020 22:32

To je zvláštní, naposled mi přišel ze Spomyšle granátovník bez označení. Když jsem se hned tázal co mi to poslali, jestli nemůže takto dojít k omylu v odrůdě, tak sdělili naprosto vyloučeno - každá odrůda má svoje místo a štítek s názvem pokud není, tak asi upadl cestou.

Bral jsem tam taky broskve i meruňky surprise, sagitaria, předtím sweet lady a jiné, ještě neplodí.

Tak kde byla u vás chyba? Že by jejich dodavatel jim podstrčil jiné odrůdy a stejně tak i jiným zahradnictvím v Evropě, no nevím nevím... MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.200 (?), 18.3.2020 6:50

Většinou se jedná o výpěstky z výprodejů nevalné kvality dovezené překupníky z Řecka.Cena se pohybuje 1-2 Éčka za kus."Brigoš" na něj pověsí visačku (nebo dvě) a najednou mají stromeček nesehnatelné odrůdy minimálně za 249 Kč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.200 (?), 18.3.2020 7:02

Ano ta tabulka je úplně mimo.Flamingo (cca RH+7),Symphonia a Elegant Lady (cca RH+18) Tardybelle, Sweet Lady a O Henry (cca +40).Ostatní nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 18.3.2020 12:55

Tajně jsem doufal, pane MH, že vytáhnete z rukávu ještě nějaký jiný trumf. Té Strážnice je škoda, že zrušili zasílání. Původní Elbertu jsem měl právě od nich. Pan Zíbal měl zajímavé broskvoně, hlavně nebyly žádné trapné záměny, jako jinde, i když chybička se občas vloudí všude. Ze Spomyšlí je to bohužel pravda. Hlavně u těch málo známých broskvoní. Špatné stromky a ještě záměny. Od jiných dodavatelů mají stromky kvalitní, otázka je jestli to také nebudou záměny. Věřím, že takový Royal Majestic, který měl visačku Plantexu by mohl být pravý a stromek byl perfektní.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika