Caldesi 2000



Stránky: 1,  2,  3   
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.21 (?) 
31.3.2013 11:13, zobrazeno: 21240x

Ma prosim vas niekto, nejake skusenosti s touto nektarinkou? Malo by ist o odolnejsiu odrodu, s zltou duzinou...

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Goodwin - (9) - 217.9 (?), 17.4.2013 14:46

Osobní zkušenost nemám. Sám jsem však před časem zvažoval tuto odrůdu, ale nakonec mě odradila velikostí plodu a i tím, že je neodlučitelná. Zvolil jsem raději odrůdy Snow Queen a Neve. Ještě podotýkám, že se nejedná o žlutomasou, ale bělomasou nektarinku. Pokud máte zájem o bližší informace, doporučuji dokument „Zhodnocení bělomasých odrůd broskvoní a nektarinek s vyšší mírou pevnosti dužiny v podmínkách České republiky“ je na straně 90 součástí tohoto pdf.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 148.21 (?), 17.4.2013 18:55

To s farbou duziny som si nevymyslel, vychadzal som z toho co je napisane na webu Ovocne škôlky Sabinov. Len by ma zaujimalo ci sa hodi aj do okrajovych oblasti. Pripadne nektarinka je najodolnejsia, hoc aj na ukor chuti? Odpoved je asi ziadna. :) P.Z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 18.4.2013 11:08

Podle hodnocení doporučeného panem Godwinem to vypadá, že bych měl starší bělomasé odrůdě Krasava, zrající po RH poblahopřát za dosažené úspěchy a rozloučit se s ní. Benedicte i Fidelia budou jistě lepší. V současné době ale jdeme s panem rosti&slavíkem spíše po raných odrůdách bělomasých broskvoní. Ovšem nechal bych si říct i s tou bělomasou nektarinkou Super Queen. A to i díky tomu, že je ranější. Bohužel už není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 19.4.2013 11:52

Jak jsem dodatečně zjistil, tak Caldesi 2000 a Superqeen je jedna a ta samá odrůda. Měl bych otázku na davida, a to kde je možné sehnat Fidelii nebo Benedicte. Pravděpodobně to bude otázka zbytečná. Přesto díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Goodwin - (9) - 217.9 (?), 19.4.2013 14:39

Nejsem sice David, ale já jsem v loňském roce kupoval Benedicte přes internet v zahradnictví Roman Koudelka.
Jednalo se o kontejnerovaný stromek dovezený z Německa. Prodejce uvedený na visačce
Gartenmarkt-Baumschule
Pohl
Zifling-Bierl 2
93497
Willmering
Výrobce nebyl uveden.
Snad Vám informace pomůže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 19.4.2013 16:23

Vaše doporučené hodnocení obsahuje tento název také. Díval jsem se na to znovu. Je to perfektní a lákavé,  kde však tyto odrůdy sehnat, že? Vy jste zvolil odrůdy Snow Qeen a Neve, ovšem odkud jste je zvolil? To je poněkud menší problém. Uherský Ostroh zařadil do svého sortimentu tuto odrůdu Super Queen, ale teprve nyní po založení tohoto vlákna panem P.Z. mně došlo, že jsem mohl mít místo Fidelie alespoň snad podobně kvalitní bělomasou nektarinku. Pozdě bycha honiti. Doufám, že ta nejlépe hodnocená bělomasá odrůda Fidelia se co nejdříve dostane do prodeje. Jo, tak nejdřív za deset let, že? To už známe. Co se týče davida, tak se všude podepisuje z malým "d", tak to respektuji a snažím se to psát stejně. Ještě díky za doporučení na koupi Revity, ale do Plzně nepojedu. I když Revita bude v této době jistě sehnatelnější, než ta bělomasá "královna" Fidelia.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Goodwin - (9) - 217.9 (?), 19.4.2013 23:50

Snow Queen jsem kupoval v internetovém zahradnictví Ing Josef Pazourek. Podle visačky na stromku se jednalo o dovoz z Maďarska (Farkas Zoltán, Szentkirály). Pro Neve jsem byl osobně v zahradnictví Jiří Hruška - ovocné a okrasné školky Velim. Jednalo se o jejich výpěstek.  Z bělomasých broskvoní jsem pak chtěl buď Fidelii (Zaifuro) a nebo Benedicte. Fidelii jsem nesehnal Benedicte ano. Viz můj předchozí příspěvek.

Teď jsem si vzpomněl, že když jsem sháněl broskvoně oslovil jsem i Okofruit, a mimo jiné odepsali mi , že Fidelii i Benedicte dělají.

Ještě přídávám odkaz na další zajímavý dokument, ikdyž je už trochu starší. Snad se hodí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 20.4.2013 10:46

Díky za informace, pane Goodwine. Teď už je na nějaké shánění stejně pozdě. Ing Josef Pazourek nenabízí už nic a pan Hruška ve Velimi má jen "tuctové" zboží (broskvoně), většinou už vyprodané. U staršího odkazu, který jste uvedl jsem si právě všiml, že Caldesi 2000 a Super Queen je jedna a ta samá odrůda. Ten první odkaz je ale perfektní, hlavně díky té přehledné tabulce, kde se například uvádí bodové hodnocení chuti, konzistence dužniny, velikosti plodů, odlučitelnosti atd. Pokud porovnáte Super Queen, Snow Queen a Neve, tak z hlediska chuti jsou na tom bodově stejně, konzistence dužniny je u Snow Queen a Super Queen pouze středně pevná, u Neve pevná, ale rozdíl je pouze v jednom bodu. Ve velikosti plodů je na tom Super Queen hodně špatně proti těm dvěma zbývajícím a to samé v odlučitelnosti pecky od dužniny. Super Queen je jen o něco ranější. Takže si myslím, že jste si vybral velmi dobře, pane Goodwine. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 245.242 (?), 20.4.2014 21:50

A co bělomasé nektarinky, budou už letos někomu rodit? Jaké s nimi máte zkušenosti?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika