Broskyňa - čo s ňou?



host - 184.220 (?) 
9.6.2018 21:12, zobrazeno: 4962x

Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu. Do bylinkového záhonu pri terase som zasadila mini nektarinku. Ale zjedol mi stromček pes.Najprv nektarinky a potom celý stromček. Z podnože mi vyrástli dva konáriky, ktoré som zo zvedavosti nechala, ak budú dobré plody, ostane ak by to boli vinohradnícke broskyne, bolo by super tie máme radi, Za dva roky vyrástol celkom veľký strom, čo mi nevadí a nahodil dosť plodov.Nič som s ním nerobila a ten rýchly prírastok ma prekvapil..Chcela by som sa spýtať, ako sa starať o takéto broskyne, ako ho mám tvarovať, a či máte skúsenosti, aký vysoký narastie.. či to má vôbec zmysel ho nechávať...


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.181 (?), 9.6.2018 22:17

Když vám budou plody chutnat a nevadí vám tam, tak ho nechte, po sklizni ho můžete upravit řezem. Výška záleží na vás, jak vysoko ho necháte vyrůst.  Lída           

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 184.220 (?), 10.6.2018 11:38

ďakujem pani Lída za odpoveď, tak strihať aj vinohradnícku broskyňu? viac ľudí som sa pýtala, ako sa starať o takúto broskyňu a väčšina odpovedí bola, že oni nerežú a nestriekajú,,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 167.218 (?), 13.6.2018 7:40

Ahojte,

nechcem zakladat nove vlakno, kedze nazov tohto vlakna a moja otazka su vlastne rovnake.

mam Redhaven na broskynovom semenaci, zlte listy, slabe prirastky, 4 postreky zelezom a aj pomerne dost siranu amonneho..oplati sa stromcek zachranovat?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.239 (?), 13.6.2018 14:32

A co má Váš strom jinak za sebou-věk, plodnost, jak je to s vodou?...SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 204.75 (?), 13.6.2018 18:36

Kúpte si nový strom na vhodnejšom podpníku (podľa typu pôdy a Ph). Strom podľa mňa trpí najmä veľmi nevhodným rezom (treba rezať podobne ako vinič, min. viac ako polovica nového dreva musí ísť každoročne dole - a nie uniformne, že sa každý výhon zakráti rovnako. Ale nechať dlhé výhony (ťažne), nejaké záložné 4-5 očkové čapy a ostatné odrezať na konárový krúžok). Tiež si myslím, že veľa síranu amónneho škodí, najmä, ak chloróza nie je vopred vyriešená. Najprv treba dodaním železa vyriešiť chlorózu. Síran amónny pomôže len niekedy, závisí od pôdy, a skôr len preventívne. Ak sa ale predávkuje, príznaky sa ešte zhoršia. 

Trnavsko 145 mnm

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 234.178 (?), 13.6.2018 19:39

(treba rezať podobne ako vinič, min. viac ako polovica nového dreva musí ísť každoročne dole - a nie uniformne, že sa každý výhon zakráti rovnako. Ale nechať dlhé výhony (ťažne), nejaké záložné 4-5 očkové čapy a ostatné odrezať na konárový krúžok)

Kedy to treba rezať? Na jar, v lete, alebo po zbere koncom leta?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika