Broskvová sezóna 2011



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.216 (?) 
13.11.2011 20:14, zobrazeno: 41992x

REDWIN - První úroda Redwinu byla vyšší. Přesto i přes větší počet plodů jsem si vychutnal alespoň náznak specifické vůně i chuti bělomasých broskví. Zde jsem spokojen s málem. Ranost odrůdy vykonala své.

FENIX - Významné plus je oproti jiným odrůdám vyšší obsah cukrů v plodech. Naopak co chybí je výraznější broskvová chuť. Takže celkový dojem je slabší.

DIXIRED - Plantex tuto odrůdu vyzdvihuje z hlediska chuti. Tady na zahradě cz. si naopak mnoho příznivců nenašla. Já bych s tím souhlasil. Tento rok byl jeden z jejich lepších. Byla určitě broskvovější, než Fenix.

SUNHAVEN - Už několikátý rok mně odrůda nedává plody v její odpovídající kvalitě. Je to možná horším stanovištěm.

RED HAVEN - Sousedův klon se ukazuje jako celkově horší, více závislý na počasí. Standartní klon jsem díky tomu ocenil více. V dobrých letech tomu bylo naopak.

HARBRITTE - Superdržák z Harrowu se osvědčil i letos, i když byl zasažen chladným a deštivým počasím. Naprostá jednička mezi zdejšími stromy. Nebudu se opakovat v chvále. Kompoty jsme letos dělali zásadně z něj. Nemá sice konzistenci "řeckých tvrdek", ale chuť je stejně lahodná. Broskvová dřeň má z něj opravdu broskvovou chuť, ne jako třeba z Flaminga. Tam je to chuť ovocná, těžko identifikovatelná. Samozřejmě, že bez protivného deště, by byla chuť ještě lepší.

HARKO - Nektarinka byla zcela zničena deštěm, takže nemůžu posoudit. Pokud by se řádně "napustila chemií", byla by jistě chutná.

FLAMINGO - Ne, srdeční záležitost Gustava Čejky nebyla rozhodně nejlepší. Přes všechny výborné pěstitelské vlastnosti a krásné plody jsou chuťově lepší odrůdy.

KRASAVA - Uznávám, že Krasava přináší velmi kvalitní bělomasé plody. Letos poprvé i mně. Přesto v době zrání kvalitních žlutomasých odrůd, tak nevynikne. Osobně upřednostňuji ranější bělomasé odrůdy nebo naopak velmi pozdní.

ENVOY - Tady mě velmi mrzí to zkažené počasí. Poprvé po letech pěkná úroda krásných plodů s jemnou, pevnou dužninou (Podoba s odrůdou Suncrest vyfocené zde na portálu. Myslím tím vnitřní část plodů). Chuť by byla jistě výborná, nebýt toho počasí).

HALEHAVEN - Vitální, bujně rostoucí broskvoň přinesla pěknou úrodu větších i velkých plodů. Výborná chuť byla jen u jednoho velkého plodu. Jinak, asi díky počasí, celkem průměr.

Lituji, že mně zašly obě Favority, protože letos by jistě zářily a stihly by i pěkné počasí. Znovu jsem si vysadil Fairhaven, Cresthaven, Harbinger a novější odrůdy z Harrowu, na ně jsem obzvlášť zvědav. Bělomasou Lunu nabízí stále jen Plantex (zásilkový prodej).

Redwin
Redwin
Redwin
Redwin
Dixired
Dixired
Dixired
Dixired
Fenix
Fenix
Fenix
Fenix
Fenix
Fenix
Harbritte
Harbritte
Harbritte
Harbritte
Harbritte
Harbritte
Krasava
Krasava
Dixired
Dixired
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 13.11.2011 20:39
Nebojte se toho a klidně napište k fotkám i název odrůdy, děkuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 151.38 (?), 13.11.2011 20:43

Velmi pěkné, a poučné,neméně důležitou informací by byly popisky odrůd u foteček.děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.216 (?), 13.11.2011 21:03

Já tam popisy mám. Tedy alespoň mně se pod fotkami zobrazují. Popisy dělám až na konec, před zmáčknutím "uložit".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 151.38 (?), 13.11.2011 21:08

Pravda, teď tam jsou.Byli jsme krapet nedočkaví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 180.2 (?), 14.11.2011 7:38

No paráda! Už mám nachystáno 7 stromků na sázení, ale na místo půjdou asi až na jaře. U toho Fenixe pěkně vykukuje hlavička škvora. Kluk jeden ušatá. Tak ať se daří. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 44.75 (?), 14.11.2011 10:29

Nevykukuje hlavička, ale zadeček.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 180.2 (?), 14.11.2011 11:08

Je to tak, já to jen nechtěl psát. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.216 (?), 14.11.2011 13:53

Fotky z let 2006 a 2007.

Favorita Morettini 3
Favorita Morettini 3
Favorita Morettini 3
Favorita Morettini 3
Favorita Morettini 3
Favorita Morettini 3
Favorita Morettini 3
Favorita Morettini 3
Favorita Morettini 3
Favorita Morettini 3
Favorita Morettini 3
Favorita Morettini 3
Flamingo
Flamingo
Favorita Morettini 3
Favorita Morettini 3
Dixired
Dixired
Dixired
Dixired
Dixired
Dixired
Fairhaven
Fairhaven
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 160.107 (?), 14.11.2011 20:29
Ahoj Petře! Po tomto Tvojom skvelom príspevku s obrazovými prílohami mám chuť moju Flamingo a Sunhaven v našej minizahrádečke zrezať a preštepiť. Škoda, že vrúbľovanie nie je u broskýň tak úspešné ako napr. u slivkovín. Tá Dixiredka z roku 2007 vyzerá tiež skvele! Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika