Broskvoně - každoroční ztráty



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 196.17 (?)
27.4.2019 21:00

Podle těch fotek je to na mých broskvoních jasná věc, takže přibude další chemický postřik na podzim po opadu listů. Jinak u toho akumulátorového SOLA jsem vystříkal už desátou nádrž bez dobíjení. Počítám do toho i proplach po každém postřiku. Mám ho druhým rokem.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
host - 157.239 (?), 26.4.2019 12:10

...stromek je dle mého divně uvázán-pověšen-možná je pod ním vzduchová kapsa, zemina je sušší, než v počátku mívám okolo svých stromků já... SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
EL Edgar - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (98) - 114.174 (?), 26.4.2019 20:49

Dobrý deň

           v prvom rade by som v marci nekupoval kontajnerový stromček....tento stromček pravdepodobne prežil minulý rok v tomto kvetináči a jeho rast može byť spomalený. Stromčeky ktoré sa na jar nepredajú tak sa buď likvidujú, alebo kontajnerujú (sadia do kvetináča) aby sa mohli predať neskôr. V marci by som kupoval voľnokorenné výpestky.

Na Vašom stromčeku by som nechal tri bočné konáriky skrátené na dve až tri vyrašené očká výškovo čo najviac vzdialené od seba. Ten nekrotický konárik samozrejme treba odstrániť.

Neviem prečo si myslíte že je stromček prehnojený, ale Vy viete najlepšie čo "dostal". Ale ak sa vytvoria celé listy, a budú bledé, tak by som sa nebál ho opatrne prihnojiť Harmavitom.

                                     s pozdravom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 223.242 (?), 27.4.2019 12:09

A představte si, že některé firmy ustupují od školkařské produkce ve volné půdě a přecházejí na kontejnerovanou produkci kontinuálně od zakořeňování řízku z IV produkce, přes štěpování pohodlně na stolech až po dopěstování v kontejnerovnách s kapkovou závlahou, řízeným stíněním, fertigací a dlašími vymoženostmi.

Co je ale podstatnější, je výběr podnože než jestli je kontejnerovaná×prostokořenná.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 27.4.2019 14:41

Štěpánko, já netvrdím, že to suchá skvrnitost není, taky jsem dneska něco objevil na meruňkách.

Meruňky je třeba ošetřit již před květem a další 1-2 ošetření po odkvětu. Broskve před květem.Třešně a švestky na začátku rašení a 1-2 ošetření po odkvětu. Na podzim a na začátku rašení se používají měďnaté fungicidy, před květem a po odkvětu organické fungicidy. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Štěpánka.3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 28.101 (?), 27.4.2019 14:59

Já ošetřovala broskvoně v listopadu kuprikolem, 3.3. kuprikolem, 20.3. dithane a předvčerejškem delan + horizon. Mně se zdá, že to sucho asi suché skvrnitosti svědčí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 27.4.2019 15:15

No právě, stříkáte, stříkáte a výsledek žádný, to člověka naštve, že. Hlavně mě překvapuje, že stříkáte i na podzim kuprikolem a nic. Alespoň nemáte tu suchou skvrnitost ve dřevě. A když ji nemáte ve dřevě, máte tam v broskvoních zase nějakou tu žloutenku, aby toho nebylo málo. crying

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.9 (?), 27.4.2019 17:20
Suchá škvrnitosť kôstkovín ("shothole disease") spôsobená hubou Stigmina carpophila máva predovšetkým typické prejavy na listoch (foto 1,2). Prejavy na dreve (konárikoch) - foto 3,4 -bez predchádzajúceho alebo súčasného postihnutia listov sú menej obvyklé. Menej obvyklé ale neznamená nemožné. Podobné príznaky na konárikoch broskýň môže niekedy spôsobovať monilióza (foto 5) a Pseudomonas syringae (foto 6). V prípade ak bola zrealizovaná dôkladná fungicídna preventívna ochrana a príznaky na dreve sa predsa objavia, treba myslieť aj na možnosť nehubového patogéna - a tým je baktéria Pseudomonas syringae. Pri pretrvávajúcom probléme s nejednoznačnou etiológiou prinesie diagnostické rozriešenie vyšetrenie vzorky v laboratóriu. IH






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 196.17 (?), 27.4.2019 21:00

Podle těch fotek je to na mých broskvoních jasná věc, takže přibude další chemický postřik na podzim po opadu listů. Jinak u toho akumulátorového SOLA jsem vystříkal už desátou nádrž bez dobíjení. Počítám do toho i proplach po každém postřiku. Mám ho druhým rokem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 244.121 (?), 28.4.2019 8:35

Stigmina carpophila způsobuje i vymírání pupenů.

Stigmina carpophila
Stigmina carpophila
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 27.4.2019 10:28

Pokud si vzpomínám, tak jsem loni žádnou suchou skvrnitost na listech neměl. O to víc mě překvapilo to napadení dřeva teď na jaře. U suché skvrnitosti by se nejdříve měly na listech tvořit červenofialové až červenohnědé skvrny a až později nekrotizovaná pletiva vypadají a tvoří se známé otvory (dírky v listech - dírkovitost). 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika