Broskvoň Symphonie



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 21.122 (?) 
27.4.2010 9:14, zobrazeno: 60440x

Dobrý den, nemáte někdo zkušenosti s broskvoní Symphonie. Je vhodná do n.m. 400 m. S úspěchem pěstuji Red haven a Harbinger. Letos jsem narazila na tuto broskvoň a nevím, zda je dost odolná. Díky za každou informaci.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 11.3.2013 15:58

Odrůda Symphonie nám zmizela z e-shopů a do Malenovic u Zlína, Plzně, ba ani do Droždína u Olomouce pro ní jet nehodlám. Škoda. Je to nadějná odrůda s velkými celočervenými a snad i kvalitními plody. Nějaké pozitivní reakce jsem tady zaznamenal. Bohužel už dva stromky této odrůdy se mně neujaly, ale to bylo spíše nevhodným zimním skladováním stromků. Letos díky mírné zimě stromky jistě dobře přežily i přímo zasazené na stanoviště při podzimní výsadbě. Domnívám se tak proto, že tady jeden takový mám a úspěšně se probouzí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 11.3.2013 16:57

Jeden kousek jsem si taky poridil na podzim... prisel mi jako nahrada za jednu neujatou Red Haven... Prozatim vypada zdrave, ale ta Redhavenka vypadala take...frown.Tak uvidime co s ni vyleze za zazrak... Redhavenka ma zatim krasne zadelano.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 11.3.2013 17:15

To jsem rád, Rostine, že ji máš alespoň ty. Na základní broskvoňovou standartu RH jsem taky zvědav. Minulý rok byly plody přesně takové, jak o nich psal David, což bylo po těch letech překvapivé. Na starém stromě RH jsem se takto dobrých plodů nikdy nedočkal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 183.140 (?), 11.3.2013 20:08

Symfonie se ukazuje vcelku pěkně, při probírce je pěkná a chutná. david


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 12.3.2013 18:13

Vidím, davide, že u tebe řádí strupovitost peckovin, stejně jako tady. Za takovou péči by nás pan Polehla ani pan Vinšálek, určitě nepochválili. Pravda je, že to moc pěkně nevypadá. Oceňuji ale vzornou výživu, jak naznačuje barva listů. Nebo máš tak kvalitní půdu? Chtěl jsem se zeptat, jestli jsou plody Symphonie opravdu nakonec celočervené a samozřejmě by mě zajímalo chuťové srovnání s jinými odrůdami. Panu Mikešovi děkuji za upozornění, ale tuto odrůdu bohužel nemají, takže prozatím nic. Tvar i vybarvení plodů na davidově fotce mi připomíná odrůdu Envoy. Tím nechci říct, že se o Envoy jedná. Jen ji připomíná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 0.151 (?), 12.3.2013 20:56

Aha, tak to jsem pane Petře nevěděl - viděl jsem, že ji mají na aktuálním prodejním seznamu. Zřejmě ji z něj nevyškrtli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 183.140 (?), 13.3.2013 11:10

Zdravím, strupovitost peckovin- clastetosporium- mívám i na meruňkách, a zrovna Symfonie a Romea tím trpí více, ale to proto, že na plody nestříkám ničím, ani proti monilioze(a momentálně ani nehodlám). U broskví dělám pouze kadeřavost. Plody byly částečně stíněny a déle ovlhčeny, proto ta strupovitost a horší barva, jinak jsou pěkné a pevné, jdoucí od pecky. Půdu mám písčitou, ale hnojím jednou za 2-3 roky hnojem, event. na jaře trochu ledku či cereritu, ale neřekl bych, že zrovna na této fotce je to tak vidět. Chuť je vynikající, sladce navinulá, jako pozdní broskev ji mohu doporučit, i na jarní mrazíky je odolná, na to že je to z Francie. david

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 16.3.2013 9:31

O takových listech, bez jakýchkoliv příznaků chlorózy, se mi může jen zdát. Chtěl jsem se zeptat, jaké broskve ti minulý rok nejvíce chutnaly. Kdyby jsi mohl vyjmenovat pár těch nejlepších odrůd. A co si myslíš o kvalitativním postavení Catheriny mezi tvrdkami. Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 219.2 (?), 16.3.2013 11:18

Dobrý den. Jenom k té chloroze u broskví.Předloni se na našich broskvích objevila také a v docela silné míře.Hnojím koňským hnojem, ale i jinými hnojivy a stejně. Vloni jsem zkusil hnojivo (Hortilon Broskvoně) dle návodu a po chloroze ani památka. Naopak, broskve se zregenerovaly a měly krásné velké listy.Letos snad ochutnáme poprvé Symfonii.Tříletý strom vykazuje silný a zdravý růst a má pěkně nasazeno.(Jižní Čechy 475m.n.m.)Na fotce je vlevo Redhaven a vpravo Symfonie.Ta byla na jaře ostřihána skoro až ke kmeni jen na pár pupenů, jak se to dělá u nově vysazených stromků. A takhle narostla i u nás, v ne příliž vhodných podmínkách pro broskve.I ta Redhavenka byla hodně ostřihána, neboť vloni všechny květy pomrzly, proto jsem jí zmladil.Hortilon pro regeneraci se osvědčil.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika