Broskvoň Rich May



Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 242.214 (?)
19.6.2018 18:53

Tu sagittarii nemaji ani v Rakousku.je to nova komercni odruda. Podarilo se mne takto koupit asi 20 broskvi 4 roky zpatky z nejmenovane italske skolky. Ta se normalne s domacimi pestiteli ani nebavi, ale tenkrat se na me usmalo stesti a tak se mne sem podarilo dostat ruzne odrudy (vcetne zminene Tardibelle). Od te doby uz se mne to nikdy nepodarilo zopakovat, i kdyz jsem u nich chtel kupovat znova a nepodarilo se to ani mym znamym.

Tardibelle jsem venoval kamaradovi, myslim, ze uz mu plodila i loni, jestli to nepomrzlo. Ja mam jeste Tietar, ktery by mel zrat snad jeste 10 dni po Tardibelle. Letos na nem jsou prvni dva plody, tak jsem zvedavy, jestli tu ma sanci dozrat. Mel jsem i superpozdni Calante ze Spanelska, ktera tu ale opravdu nedozraje, tak jsem se ji zbavil.

Tietar je tady.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 16.6.2018 13:34, zobrazeno: 8625x

Je, Pavle, opravdu slabě rostoucí odrůdou, jak to uvádí Thomas Jan v Zahrádkáři? Třeba jako Modřinka?





Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 242.214 (?), 16.6.2018 19:03

Petre, niceho takoveho jsem si nevsiml. Rekl bych, ze ze zacatku byla dokonce bujnejsi a ted se srovnala na takovy prumer. Pestuju 16 odrud a mam tam daleko bujnejsi, ale taky mnohem vetsi chcipaky. Rich May mam ctvrtym rokem, pocitam, ze do tydne bude zrat v tesnem zavesu za Sagittarii (ta uz zacina meknout). Jinak uz se zacina vybarvovat i Springcrest, to je ma treti nejranejsi odruda, ten vypada podobne jako tvuj Harbinger.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 242.214 (?), 16.6.2018 19:06

Az budu sklizet, tak nafotim, akorat budou broskve mensi, mam v sadu problemy s vodou.  Letos mame zatim 137mm srazek, takze je to bida.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Tomas75 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (50) - 34.237 (?), 17.6.2018 14:38

ahoj Pavle, mne dozrava a zamekava Francoise od tebe - fakt hodne ranna. Jak u tebe Sagittaria? Uz sklizis? Mela by byt pokud jde o dozravani na stejno s Francoise, ale chutove lepsi... sladsi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 242.214 (?), 18.6.2018 8:44

Nazdar Tome, uz mekne, ale jeste to nebude. Zkusim pockat jeste par dni, nechci to uspechat. Francoise by mela byt myslim o neco skorejsi

Epoca di maturazione

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 242.214 (?), 19.6.2018 16:35

Tak jsem dneska sklidil prvni sagittarie a rich may. Sagittaria byla asi o 1/4 vetsi a u pecky jeste tvrdsi, takze by na strome jeste neco snesla, ale chut vyborna,  krasna fialova barva. Rich may byla mensi a uz si na dvou pochutnavali mravenci. Prumerne byla mekci nez Sagittaria, takze je mozna jeste o trochu skorejsi, slupka tuzsi nez u Sagittarie a trosku horka u pecky.Takze Sagittaria super, rich may trochu zklamani (zene i tak chutnala, decka ji po sagittarii uz tolik nechteli), ale verim ze pri poradne peci, kterym se mym stromkum z nedostatku casu nedostava, by byla tez vyborna. Takze ji nehanim, spis to davam za vinu sobe

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 19.6.2018 17:05

U mě je pikantní hořkost kolem pecky naprosté plus. Ani nevím, kdy naposled nějaká byla. Horší je jalovost, mdlost. My, co nejezdíme do Rakúska, jsme závislí na domácím trhu se stromky. Takže žádná Sagitaria nám tady nehrozí a kdo ví, co vyleze z toho Rich Maye. Aby to nebyla zase nějaká faleš, jako s Rubistou. indecision Jirka vzkřísil s vypětím všech sil Tardibelle, ale ještě neví, co to vlastně vůbec vzkřísil. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 242.214 (?), 19.6.2018 18:53

Tu sagittarii nemaji ani v Rakousku.je to nova komercni odruda. Podarilo se mne takto koupit asi 20 broskvi 4 roky zpatky z nejmenovane italske skolky. Ta se normalne s domacimi pestiteli ani nebavi, ale tenkrat se na me usmalo stesti a tak se mne sem podarilo dostat ruzne odrudy (vcetne zminene Tardibelle). Od te doby uz se mne to nikdy nepodarilo zopakovat, i kdyz jsem u nich chtel kupovat znova a nepodarilo se to ani mym znamym.

Tardibelle jsem venoval kamaradovi, myslim, ze uz mu plodila i loni, jestli to nepomrzlo. Ja mam jeste Tietar, ktery by mel zrat snad jeste 10 dni po Tardibelle. Letos na nem jsou prvni dva plody, tak jsem zvedavy, jestli tu ma sanci dozrat. Mel jsem i superpozdni Calante ze Spanelska, ktera tu ale opravdu nedozraje, tak jsem se ji zbavil.

Tietar je tady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 20.6.2018 12:40

Mám tady ze Spomyšle ještě Lolitu, která by měla zrát ještě před Rich May a s tím Sweat Dream jsem to nějak neuřídil, jelikož broskví zrajících před Symphonií už mám dost. Z těch pozdních mě moc mrzí ztráta Elberty, jelikož všechna dogmata, že v našich podmínkách nedozraje a nemá dobrou kvalitu, s globálním oteplováním už padla. Ač byly plody skoro zelené, když měkly, tak chuť byla přesto lahodná. Bylo to ani ne v půlce září.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 242.214 (?), 21.6.2018 12:32

Petre, jestli budes mit ten sweat dream pravy tak ten je prej super, obrovska broskev co dozrava kolem cresthavenu. ja ho nebral prave z toho duvodu, protoze mne v tu dobu dozravaji dalsi dve odrudy. kazdopadne myslim, ze budes spokojeny.

Dneska jsem byl zase v sadku a obral par broskvi. Rich May, i kdyz se zacala vybarvovat pozdejc, se nakonec ukazala skorejsi nez Sagittaria. Sagittaria je porad docela tvrda i kdyz je uz cela fialova. Myslim, ze prave proto je komercni odrudou... krasna na pohled a vydrzi dlouhy prevoz. Rich May ma takovou typictejsi broskvovou barvu a tuzsi/chlipatejsi slupku. V chuti se ale Sagittarii rozhodne nevyrovna. 

Springcrest uz ma taky dobrou barvu, ale tvrdy jak sutr. Pocitam, ze do 14 dni dozraje taky moje prvni belomasa Fresh White. Ta je bohuzel jedna z tech chciplych, roste dost pomalu, takze pokud bude chutna, tak ji zkusim naockovat na bujnejsi podnoz (Garnem), v opacnem pripade pujde ven

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika