Broskvoň - poraďte co dál



host - 232.6 (?) 
18.5.2019 12:07, zobrazeno: 3698x
Prosím Vás o radu jak dal postupovat s broskvoň viz obrázek. Broskvoň cca 3 roky stará, vysazena s kořenový balem. Tento rok měl několik uschlych větví, které jsme odstranili. Nejsem majitel pouze zprostredkovatel - broskvoň ke na sluncem místě, v Liberci cca 380 m.n.m., jilovita půda puda. Broskvoň má velmi malé přírůstky, vloni trpěla maticemi a nyní zrejme kaderavost? Co s takovým stromkem dal? Děkuji za každou dobrou radu.
Broskvon
Broskvon
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 232.6 (?), 18.5.2019 12:10
Podávám ještě detailnější žaber na zbývající listovou plochu
Broskvoň korunka
Broskvoň korunka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 18.5.2019 12:17

Ano, je to kadeřavost. A maticemi myslíte mšice? Tady pomůže odstranění konkurující trávy-alespoň na stopu, lépe na 60cm dokola. Potom pohnojení. Nechápu to, že když chtějí pěstitelé brzy hodně krásných plodů, tak zároveň trpí zelené zloděje-podobné tomu, kdyby člověk sobě schystal porci jídla a nechal si z talíře velkou čás ujíst a z nápojů upítcool...SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.114 (?), 18.5.2019 13:00

Dle mého :

Vyčistit mísu kolem stromku, dát opěrný kůl, přihnojit a seřezat nakrátko.A ve vhodné době postřik proti kadeřavosti.

Zřejmě nebyla dostatečně připravená výsadbová jáma a po výsadbě nebyla správně ořezaná - založení korunky.

Tříletý stromek už by měl mít korunku solidní velikosti...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 251.11 (?), 27.6.2019 14:32

Zdravím všechny kdo pěstují broskve,  od podzimu mám 2ks, 

Vysočina 480 m.n/m.  pouze postřik-kadeřavost, drží mi 2 plody, mám z toho

2.vánocecheeky občas je zaliju.

ahoj, Sláva.

broskev první plody
broskev první plody
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.239 (?), 28.6.2019 7:23

Slávo, Vám přeju Vaše nadšení, Vašemu stromku, aby o plůdky co nejdříve přišel a věnoval se budování svého těla, s plozením posečkal... SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.39 (?), 18.5.2019 14:29
Ak niekto chce pestovať broskyne v uvedenej lokalite, tak ich musí doslova hýčkať. Musia byť správne zasadené, nutný je radikálny povýsadbový rez, neskôr výchovný a udržiavací (u broskýň tisícnásobne dôležitejší než u jadrovín), primerané zavlažovanie, kultivácia pôdy pod stromčekom, pri menej kvalitnej pôde výživa, postrek minimálne proti kučeravosti atď... A aj keď to všetko splníte, tak úspech nemáte zaručený. Tak ako píše paní Lída - poskytnite stromčeku čo potrebuje, upravte korunku aby tam bol zrejmý nejaký koncept, ktorý zatiaľ absentuje - kotlovitá dutá alebo so stredníkom, a potom uvidíte. Ak to nepôjde, treba zvážiť či to u Vás s broskyňami má vôbec zmysel a prípadne sa zamerať na jadroviny alebo slivky, s ktorými by nemal byť problém. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
EL Edgar - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (98) - 183.203 (?), 18.5.2019 17:46

Dobrý deň.

Absolútne súhlasím s predchádzajúcimi radami...

...ale osobne by som zašiel eše ďalej!

Ak je Váš známy rozhodnutý pestovať broskyňu v danej lokalite, tak by som začal úplne nanovo!

Vybrať vhodné chránené stanovisko, ak je zem ílovitá, tak značnú časť pôdy vymeniť za ľahšiu humóznu (pozor na črepníkový efekt!)

Vzhľadom na to, že broskyňa už má tri roky a nie je v najlepšej kondícii, vymenil by som ju za novú, vhodnú odrodu do tejto nadmorskej výšky.

Všetko ostatné už bolo napísané v predchádzajúcich príspevkoch wink

           s pozdravom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 61.77 (?), 21.5.2019 9:45

Mám třetí rok broskvoň / Redhaven / a zdá se mi, že má až moc plůdků. Mám je nechat nebo je lepší je zredukovat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 1.203 (?), 21.5.2019 9:51
Zredukovat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika