Broskvoň Inka



host - 86.101 (?)
6.8.2017 19:28
Souhlasím. Mám mladou Inku a první velkou úrodu, až se větve lámou. Broskve jsou jak pěst velké a chuťové výborné. Vedle stojící Redh. se může stydět. Drobné a chuťové mdle, oproti Ince.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 86.101 (?), 6.8.2017 19:28
Souhlasím. Mám mladou Inku a první velkou úrodu, až se větve lámou. Broskve jsou jak pěst velké a chuťové výborné. Vedle stojící Redh. se může stydět. Drobné a chuťové mdle, oproti Ince.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 196.17 (?), 6.8.2017 22:01

Já mám na té redhavence z Holovous plodů více než je zdrávo, takže je to spíš průměr, ale i když je na ní deset obřích, tak to není o nic lepší. V porovnání s tou sousedovou je to tak trochu o ničem. Nechce se věřit, že to jsou dvě stejné odrůdy. Chuť těch jeho nehnojených, nestříkaných, nestříhaných a nezavlažovaných redhavenek letos těžko něco překoná. yesyesyes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 196.17 (?), 9.8.2017 19:24

A jaká je další INKA? No pecka. Citronově žlutá dužnina plná broskvového řízu. Co se to fakt letos děje? Tak dobrý kousky od všeho nepamatuju. cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 196.17 (?), 14.8.2017 12:30

Zdravím všechny broskvové nadšence. Kdo jste vsadil na polskou INKU, neudělali jste podle mě špatně. Plody jsou většinou stále tvrdé, ale kvalita těch zrajících neklesá. 

Inka
Inka
Inka
Inka
Inka
Inka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 196.17 (?), 17.8.2017 20:55

Zdravím všechny broskvové nadšence. Jak jste na tom? V sobotu, když jsem odjížděl z Pardubic, tak jsem si natrhal sebou pár INEK. Byly jako kámen, tak jsem v nic nedoufal. K mému překvapení došly, nikoliv jako ve Švejkovi "dóbro dóšli", smiley ale došly do dobré konzistence. Chuť není mdlá jako u podtržených plodů, ale naopak až ostře broskvová (horkastá príchuť kostky) atd. Říznější než u Flaminga a Envoye. Na to kolik plodů na stromku je, to je fakt překvapivé. 

INKA
INKA
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 0.146 (?), 18.8.2017 13:10

Zdravím, snědli jsme oba plody z panenské úrody, které nám loni z jara nasazená Inka dopřála k ochutnání. Dozrály zhruba 10 dní po Redhavenkách. V sadě mám z broskvoní ještě stejně starou Redhaven a dvě Cresthaven a několik Redhavenek nasazených v roce 1995, které postupně nahrazuji.

Všichni jsme se shodli, že Inka je chuťově lepší (sladší a výraznější) jako mladá RH a výrazně lepší jak staré RH (ty i po protrhání měly hromadu plodů). Uvidíme v příštích letech, jestli si tuto chuť zachová i při větší násadě plodů.

Jsem zvědaví na Cresthaven, zda posune laťku ještě výše.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 19.8.2017 12:06

Ta kritika RH je fakt zajímavá a myslím, že jí je nejvíce tento rok. Jirka (FM) měl typ na RH od Kubáčka. Inku jsem včera kompletně obral, než ji zdevastuje hmyz. Dobré zjištění je, že se dá trhat i poměrně tvrdá a že dojde do výborné kvality.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 19.8.2017 16:59

INKA je prozatím spolehlivá odrůda broskvoně. Na rozdíl třeba od Suncrestu přežila jarní mrazy bez úhony. I když jsem stromek potejral příliš mnoha plody, nebyly malé a nezaostávaly ani v chuti. 

Inka
Inka
Inka
Inka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
roni - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (255) - 172.42 (?), 19.8.2017 22:26

Ako by ste porovnali Inku s Jayhaven? Termin dozrievania, chut, odolnost...
Termin zrenia vyzera cca rovnako. Inka je dostupnejsia/lacnejsia. Zaujima ma to z pohladu cloveka, ktory nema ani jednu z nich a staci mu len jedna - pokial sa terminom zrelosti prekryvaju.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 19.8.2017 22:44

O Jayhaven nemůžu prozatím nic říct, protože ho mám jen krátce. V letošním roce předvedl skvělou chuť u jednoho ze dvou plodů. Inka byla naopak plody přetížená. Asi bych vsadil na Jayhaven díky výborné chuti a hutné dužnině. Musí se to ale ještě potvrdit. Odolnost proti kadeřavosti bude pravděpodobně lepší u Jayhaven. Inka ale taky překvapila chutí u tolika plodů. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika