Broskvoň Inka



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 196.17 (?)
7.3.2017 10:52

Opět připomínám, že nemusí být všechno zlato, co se třpití. Mluvím například o broskvoních z Kalifornie od renomovaných šlehtitelů. Naopak taková polská INKA nevzbuzuje zájem právě proto, že je jen polská, ale já bych ji doporučil. Už jen právě pro ty svoje "třistagramovky", které navíc vykazují velmi slušnou broskvovou chuť. Odolnost proti mrazu v květu je určitě vyšší než u slavných odrůd typu Royal Glory, Royal Gem atd., kterým z tohoto důvodu od jisté doby nemůžu přijít na jméno, i když určitě nastane zase doba, kdy budeme obdivovat tu jejich barvu. Plody INKY v minulém roce zrály už od poloviny srpna, což je dosti brzo na to, že se uváděla pozdnější zralost.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 196.17 (?), 7.3.2017 10:52

Opět připomínám, že nemusí být všechno zlato, co se třpití. Mluvím například o broskvoních z Kalifornie od renomovaných šlehtitelů. Naopak taková polská INKA nevzbuzuje zájem právě proto, že je jen polská, ale já bych ji doporučil. Už jen právě pro ty svoje "třistagramovky", které navíc vykazují velmi slušnou broskvovou chuť. Odolnost proti mrazu v květu je určitě vyšší než u slavných odrůd typu Royal Glory, Royal Gem atd., kterým z tohoto důvodu od jisté doby nemůžu přijít na jméno, i když určitě nastane zase doba, kdy budeme obdivovat tu jejich barvu. Plody INKY v minulém roce zrály už od poloviny srpna, což je dosti brzo na to, že se uváděla pozdnější zralost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 12.6.2017 18:21

Broskvoň INKA je vitální, dobře mrazuodolná, polská odrůda, zrající v hlavním sklizňovém období po standartě RH. V minulém roce to bylo poměrně brzo a to už kolem 15.8. Plody jsou velké, s velmi dobrou, sladce navinulou broskvovou chutí. Kolikrát to budu ještě opakovat, aby si jí konečně někdo pořídil.

Inka
Inka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 111.26 (?), 27.6.2017 15:37

Já jsi ji určitě pořídím. Nemůžu sehnat snad na podzim budesmileyyes Moc ji chci. Snad mi na jižním okraji Českého ráje půjde. Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.144 (?), 27.6.2017 17:52

Pan Petr je Inka odolnejšia na mráz ako Halehaven? Halehaven by mal dozrievať s Inkou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 27.6.2017 18:34

Pane Jano, INKA se letos ukázala jako velmi odolná, plodů má víc než dost. Starý Halehaven nějaké plody má, ten novější žádné. Oba byly silně zdecimované kadeřavostí a moniliovým úžehem. Inka nějakou kadeřavost měla, ale vypadá mnohem lépe než prořídlý Halehaven s mnoha zaschlými letorosty. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.239 (?), 27.6.2017 18:55

U nás vymrzli v zime kvetné pupene na Redhavene, Flamingu a Suncreste kompletne. Na stromoch nie je ani jeden plod. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 29.160 (?), 27.6.2017 21:59

Já si ji vysadil loni na jaře, oproti stejně staré Cresthaven a Redhavem má menší přírustky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.150 (?), 27.6.2017 22:24

Není to třeba opakovat ",pokouším se ji pěstovat podruhé.Uvidíme, jak se projeví ve společnosi s 15- letými Harbingery a Favorit- Mor.Společnost mu také dělají stejně staří R.H. a Royal G. Jaro 2016.Zatím přežila(ta Inka)dubnový mráz a je vitální, plody nemá, květy nevydržely.

Zdraví Jan z pod Javorového

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 27.6.2017 22:51

Píšu jen svoje zkušenosti tady odsud, kde hraniční teploty INKA vydržela bez problémů společně s jinými odrůdami. Jsem rád, že jsem nedělal žádnou probírku plodů, protože kroupy jich poškodily dost. Snad něco vydrží, ale do sklizně je daleko. Věřím ve spolehlivou a vyrovnanou chuť většiny plodů. Zmínka o odrůdě Royal Glory už mě trochu rozčiluje. Neodolná a ještě jsou plody silně poškozovány hmyzem a málokterý vydrží. Dlouho jsem jí sháněl a proto ještě stále stojí na zahradě společně s dalšími "nevděčníky".smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 196.17 (?), 6.8.2017 15:22

Envoy i Flamingo už poznáme, nejoblíbenější broskvoň pana Kaněry již méně. Úroda letos báječná a první zralé plody mají zatím asi nejlepší chuť za ty roky. Kořenitě broskvový říz je tam. yes

Inka
Inka
Inka
Inka
Inka
Inka
Inka
Inka
Inka
Inka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika