Broskvoň Earlycrest



Stránky: 1,  2,  3   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?) 
9.6.2015 19:54, zobrazeno: 14755x

Subtropické zahradnictví Kruh nabízí k prodeji tuto broskvoň s názvem Earlycrest. Nabízelo i odrůdu Maycrest (-24 RH), po které se brzy "zaprášilo", jelikož je společně se Springcrest (-20 RH) mnohem známější. Slyšeli jste někdy něco o této odrůdě broskvoně s názvem EARLYCREST?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 199.27 (?), 9.6.2015 20:30
Je to mutace odrůdy Springcrest z Itálie, zraje 32 dnů před RH.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 9.6.2015 20:34

Díky za informaci. Prodejce nevěděl vůbec nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
JakubM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 199.27 (?), 9.6.2015 21:53
Škoda že u nás školkaři neustále množí pár odrůd dokola. Přitom je plno odrůd které by u nás našly uplatnění.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 9.6.2015 22:28

Pane Jakube, tato odrůda je svým vysoce raným dozráváním tak lákavá, že bych ji nazval přímo "tutovkou" na vyzkoušení. Myslím, že nebude váhat ani Jirka Červenka, Pavel CZ, Jirka z Hané ani Milan Fiala. smiley Ale Milan spíš půjde po Jayhaven. Je to tak, Milane?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 19.22 (?), 9.6.2015 22:46

Ja pockam az jake budou ohlasy. Navic na netu o ni ani nic neni. Nasel jsem jen Early Maycrest, tak mozna jde o tu samou. Je pravda, ze jednu velmi skorou a pozdni shanim (O' Henry je zhavy kandidat na pozdni).

Znamy ze Spanelska nabizi na odzkouseni skorou a pozdni cling (dozrava podobne jako O' Henry)

Mozna zaexperimentuju...

Z tech skorych vypada dobre i Rich May ale ta tu zatim v prodeji asi neni (podle seznamu ji maji/meli v Lednici)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
JakubM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 199.27 (?), 9.6.2015 23:14
Odrůdy Earlycrest je odzkoušená v Lednici na fakultě. Není totožná s Early Maycrest. Rich May má jednu nevýhodu a ta se jmenuje licence.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
JakubM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 199.27 (?), 9.6.2015 23:39
Nějakou novinku ze Španělska bych taky hned vyzkoušel.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 10.6.2015 7:49

To mně zase vábíte (do pekel) PzP. Po letošním ůspěchu, kdy na Fairhavenu je asi 12 plůdků jsem zase tak nějak rozháranej a zvažuju, že by se tam někam ještě jedno vřeteno... Koukal jsem na Springcrest na síti, uvádějí docela velkou mrazuodolnost a výtečnou chuť. Škoda, že Jilemnice je pro mne trochu z ruky, mají ji (Early) v kontejneru ale jen pro osobní odběr. Být to blíž, tak mně babička neudrží a kvačím tam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 13.181 (?), 10.6.2015 16:53

Early Crest mám několik let, velmi raná, nevím přesně, ale určitě 14 dní před Favoritou Morettini, chuťově mě nezklamala. Květy většinou tvoří na konci letorostů a z báze pupeny neraší, což vede k vyholování větví. Ale to je možná způsobeno malým prostorem, který jsem byl schopen jí poskytnout. V době, kdy ostatní odrůdy mají zelené a tvrdé plody, je Early Crest zralá. Kouká mi nad plotem a když mně poprvé zaplodila, mysleli si sousedi, že jsem na stromek přivázal plody z marketu. Petr


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika