Broskvon 328 nadmorska vyska



Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.232 (?)
24.4.2017 8:44

Pokud bude broskvoň na slivoňové podnoži, je jedno, jestli ji nakoupíte na podzim nebo na jaře. U broskvoňového semenáče (jako podnože) je nutné preferovat jarní nákup a ještě lépe, aby nebyla vyorávána napodzim, ale šla z jarní vyorávky do jarní výsadby. Na to je nejlepší nakupovat přímo v produkční školce (aneb odkud jste - okres).

Pro větrné polohy jsou vhodné odrůdy plodící na bázi letorostů, aby se dal aplikovat krátký střih pro kompaktní korunu. Na kontejner zapomeňte, skácí Vám to vítr a škoda bude větší, než když rozhoupe "delší dřevo" až nad mez zlomení (to se ulomí jen jediná nevhodná větev).

Sloupovité odrůdy jsou kompaktnější a tak vyžadují plné oslunění po celý den. Na místech s omezeným svitem vyholují a neplodí.

SfK.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.232 (?), 24.4.2017 8:44

Pokud bude broskvoň na slivoňové podnoži, je jedno, jestli ji nakoupíte na podzim nebo na jaře. U broskvoňového semenáče (jako podnože) je nutné preferovat jarní nákup a ještě lépe, aby nebyla vyorávána napodzim, ale šla z jarní vyorávky do jarní výsadby. Na to je nejlepší nakupovat přímo v produkční školce (aneb odkud jste - okres).

Pro větrné polohy jsou vhodné odrůdy plodící na bázi letorostů, aby se dal aplikovat krátký střih pro kompaktní korunu. Na kontejner zapomeňte, skácí Vám to vítr a škoda bude větší, než když rozhoupe "delší dřevo" až nad mez zlomení (to se ulomí jen jediná nevhodná větev).

Sloupovité odrůdy jsou kompaktnější a tak vyžadují plné oslunění po celý den. Na místech s omezeným svitem vyholují a neplodí.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 138.5 (?), 24.4.2017 8:53
Volala jsem na praze-zapad do zahradni skolky a uz maji broskve pryc. Rikala mi, ze v balu i prostokorene budou mit az na podzim. Jeste muzu zkusit Dobrichovice. Vim, ze maji jeste nejake visne a jablka. Treba tam nejaka jeste bude. Do jake zeminy ji sazet?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 251.98 (?), 24.4.2017 14:24
Tak redheaven je totalne vyprodana. Ja snad poslu nekoho do obchodaku pro predrazenou v kyblu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 24.4.2017 16:59

Pokud bude broskvoň na slivoňové podnoži, je jedno, jestli ji nakoupíte na podzim nebo na jaře

Úplně jedno to není. Ujímavost broskvoní na slivoni není stejná jako švestek na slivoni. Čím to je, nevím, asi spolu podnož a nadzemní část nějak komunikují. Stejně tak samotná slivoň málokdy trpí kořenovou asfyxií, zatímco meruňka na téže slivoni ano. Ne sice tolik jako na vlastním semenáči, ale přece.

Pro větrné polohy jsou vhodné odrůdy plodící na bázi letorostů, aby se dal aplikovat krátký střih pro kompaktní korunu.

To je pravda. Já osobně jsem dlouhý řez, třebaže je méně pracný,  úplně vyřadil. On totiž předpokládá každoroční násadu plodů.  Jen tak z ohbí plodící větve vyrazí výhony pro příští rok. V případě úplné neúrody (v horších polohách spíš pravidlo než výjimka)  k ohnutí nedojde, přírůstky jsou na koncích a strom má sklon vyholovat uvnitř koruny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 251.98 (?), 24.4.2017 18:47
Pamatuji soi ze mi kazdy rikal, jak je broskev nachylna na vitr. Ze mi nebude plodit. Ale uz je to par let. Najednout se bori myty
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 251.98 (?), 25.4.2017 8:24
Jak se jmenuji ty podnoze, ktere tedy potrebuji. Znam je jen u tresni a taky tam neni napsano podnoz: mala tresen, ale gisela apd... casto se setkavam i s nazvy m9 xxxxx... proto se ptam, co mam hledat na tom papirku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 17.10 (?), 25.4.2017 9:15
Pokud mate normalni zeminu, nepotrebujete zadnou specialni podnoz. Pro broskvonove podnoze (napr. BVA) je vhodna stredne tezka zemina o pH 6-7. Pokud mate prilis tezkou jilovitou pudu, pak jsou vhodnejsi slivonove podnoze jako st. Julien, ZR apod. Pro velmi alkalicke pudy je vhodna mandlonova nebo broskvomandlonova podnoz (BMVA...).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 251.98 (?), 25.4.2017 9:20
Diky skalam mame vapnitou pudu tezsi. Nekde jsem cetla, ze by jim to mohlo vyhovovat. Ale co stranka, to si vsude protireci.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika