Bílé skvrny na plodech



host - 164.146 (?) 
7.6.2009 22:30, zobrazeno: 5360x

Přeji všem hezký den! Na plodech broskví se nám začali objevovat bílé skvrny (plíseň to asi není, setřít to nejde). Zahradu s dospělou broskvoní jsme koupili loni (loni neplodila, byla příliš zasažená kadeřavostí a všechny plůdky opadali) a s pěstováním broskví nemáme žádné zkušenosti, takže by mě zajímalo, jestli je to normální nebo se jedná o nějakou chorobu (a jak se jí případně zbavit nebo jí předejít). Moc děkuju za odpovědi. Veve

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 8.6.2009 20:33

Bílé skvrny na plodech broskví (a možná když se lépe podíváte i na listech koncových větviček) vypadající jako by byly poprášeny moukou by v současné době mohlo znamenat "Padlí broskvoně" (lidově moučnatku. Ošetřuje se chemicky po odkvětu. To ale se dělá preventivně protože v té době většinou příznaky nezjistíme. Při zjištění napadení lze ošetřit "Rubiganem" (je velmi účinný, ale končí a asi ho snadno neseženete). Pak tedy byste mohli zkusit Kumulus, Sulikol, nebo Thiovit a postřik cca po týdnu zopakovat. Dobré by také bylo koncové větvičky ostřihat a spálit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 207.44 (?), 14.6.2009 15:55

Také mám bílé skvrny na plodech broskví, ale o padlí se určitě nejedná. Větvičky napadeny nejsou a plody navíc začínají v místech skvrn zahnívat. Co by jste poradili, mám dojem jestli nemůže jít o moniliozu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika