Bělomasá broskev



host - 201.155 (?)
21.8.2017 10:15

Jak vám rostou bělomasé broskve? Já se stavil ve Valticích u pana Kostihy pro očka Krasavy a už mám naočkováno na mandloni. Tak snad se uchytí!

Dokonce Kostiha prodává i plody. Ale žy ty broskve jsou obří (cca 350g bělomasé), doporučuju tam zajet a nakoupit si na zavaření nebo na jídlo.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
            
host - 254.197 (?), 27.9.2010 17:50

Pokud by to byl semenáč (pokusím se zjistit a dám vědět), tak za jak dlouho by měl rodit? Stromek sice roste bujně, ale zase tak velký moc není.

Zbyněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 27.9.2010 21:12

Broskvoně rodí brzy, včetně semenáčů, již 2. rokem mohou vytvořit květní pupeny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 129.2 (?), 11.10.2010 8:59

Tak jsem se poptal, jak je to s tou bělomasou broskvoní. Podle vyjádření pěstitele se jedná o očkovaný stromek starý cca 5 let. Koupil ji na trhu.

Ještě doplnění: dužnina je skoro až nazelená.

Zbyněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 81.81 (?), 11.10.2010 17:44

Takových "očkovaných" broskvoní koupených na trhu se zelenou dužinou měl nebožtík tchán v zahradě několik. Až při bližším pohledu byl patrný vedle kmínku malý pařízek - tedy stromek uschl a vyrazil nový od kořenů podnože. Opakuji, že zelenomasé odrůdy, který by dozrávaly na podzim, se neprodávají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 251.15 (?), 9.10.2011 14:47

Po roce se opět vracím k bělomasé broskvoni.

Náhodou jsem se dozvěděl. že Zahradníctvo Iveta nabízí 2 bělomasé: BENEDIKT a REVITA. Jsou to odrůdy pozdně letní (dozrávají v srpnu až v září).

Znáte je někdo?

Zbyněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.216 (?), 9.10.2011 15:30

Vím, kdo Benedikt letos nabízel. Já osobně nemám žádný zkušební pozemek, takže kupuji jen odrůdy vyzkoužené s kladným hodnocením a to hlavně z hlediska chuti. O odrůdě Benedikt žádné podrobnosti nevím. Například Zaigerovi odrůdy jako je Royal Glory a spol. jsou prý už zastaralé, přitom je nikde zatím neprodávají, odrůda Benedikt je teď "top". Jinak Zaigerovi "royaly a spol." připravuje k prodeji Plantex.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 175.24 (?), 23.3.2011 15:24

Já dneska koupil Krasavu krásně rostlou ve Zlíně. Měli posledních 5 kusů. Podnož ej semenáč broskový. Bohužel ji dacani nepostříkali proti kadeřavosti, tak snad mě nechcícpně. Jinak ani Kostiha bělomasé nemá, je to dost špatné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 201.155 (?), 21.8.2017 10:15

Jak vám rostou bělomasé broskve? Já se stavil ve Valticích u pana Kostihy pro očka Krasavy a už mám naočkováno na mandloni. Tak snad se uchytí!

Dokonce Kostiha prodává i plody. Ale žy ty broskve jsou obří (cca 350g bělomasé), doporučuju tam zajet a nakoupit si na zavaření nebo na jídlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 14.30 (?), 23.3.2011 16:00
Tak to máte štěstí. Já už dva roky scháním Krasavu nebo Amsdenovu. Kostiha ve Valticích mi letos napsal, že stromek nemá, možná očka v srpnu. Podařilo se mi sehnat jen Červeného císaře - ten je také bělomasý, ale plody asi nebudou nic extra. Kdyby někdo věděl o prodeji bělomasé broskve na J. Moravě, tak napište. Zlín je pro mě moc daleko.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 144.178 (?), 11.4.2011 22:38
Dnes jsem koupila bělomasou broskev odrůdy Pan Tao v Lotouši u Slaného, měli ještě pozdnější odrůdu, nevím možná posílají na dobírku, jukněte na internet.Stála 185kča je to docela hezký stromek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika