Allstar



Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (294) - 247.67 (?)
4.8.2019 14:18

Prozatím jsou plody tvrdé a to letos je vše o cca 2 týdny dříve zralé.Prodejce z Uherského Ostrohu píše - středně raná odrůda, tam jsem to kupoval.V loni byla první úroda, přesně si nepamatuji ale určitě pozdnější zrání.Jak bude zralý dám vědět, prozatím mi dozrála ta Michaela a začátkem července odrůda co měla být Royal Glory-plody byly tmavě červené až vínové, to ale vykopu, trpí to vším od mšic, kjejotoku i kadeřavostí.A zasadím Modřinku nebo něbo jinou osvědčenou odrůdu, asi pozdní, něco jako Cresthaven.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (294) - 247.50 (?), 4.8.2019 9:59, zobrazeno: 1951x

Toto je odrůda Allstar, prozatím jsem spokojen, velké plody, velmi dobrá chuť, trochu ochlupená slupka.





Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 4.8.2019 10:39

Allstar® – zraje cca 25.8. - Stellar® - Allstar ™'- plod, velký, červený, dužnina žlutá,

Je tento údaj o zrání pravdivý, Martine? Prodejce zase uvádí pevnější dužninu, souhlasíte s tímto tvrzením?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (294) - 247.67 (?), 4.8.2019 14:18

Prozatím jsou plody tvrdé a to letos je vše o cca 2 týdny dříve zralé.Prodejce z Uherského Ostrohu píše - středně raná odrůda, tam jsem to kupoval.V loni byla první úroda, přesně si nepamatuji ale určitě pozdnější zrání.Jak bude zralý dám vědět, prozatím mi dozrála ta Michaela a začátkem července odrůda co měla být Royal Glory-plody byly tmavě červené až vínové, to ale vykopu, trpí to vším od mšic, kjejotoku i kadeřavostí.A zasadím Modřinku nebo něbo jinou osvědčenou odrůdu, asi pozdní, něco jako Cresthaven.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 5.8.2019 10:08

ALLSTAR by stála za vyzkoušení. Osobně jsem si jí nevšiml, ale díky Vašim zkušenostem a odhodlání vyzkoušet málo známou odrůdu, která je u nás ale dostupná, bych o ní uvažoval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (294) - 247.105 (?), 11.8.2019 10:24

Allstar ještě vybarvil a začíná dozrávat, mezi plody které jsou v horní polovině stromku se již dá vybrat.Dužnina je tuhší, žádná "mňága", chuť velmi dobrá až výborná, v dužnině blíže ke kostce je slabou cítit hořčinku, trochu dužnina drží na kostce.Jsem rád že jsem tuto neznámou odrůdu pořídil.Třeba u té Royal Glory hned jak budu mít čas popadnu rýč a sekyru a jde to ven.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika