Ako strihať?



host - 235.249 (?)
17.3.2011 17:07

V tom máte samozřejmě pravdu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
               
Jarda Slatinany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 209.88 (?), 17.3.2011 22:06

Ano, ano. V tom, jak bude který strom prosperovat hraje také velkou roli chráněná, nebo nechráněná poloha třeba někde za domem, nadmořská výška, převládající větry a jejich síla i pravidelnost, orientace lokality k jihu a jinam a s tím související oslunění, studený průvan od řeky (to tu mám ve Škrovádu já), složení půdy a vlhkost, včelky, kadeřavost, klejotok...

Moje broskve mají z nějakého důvodu sklon mít u některých plodů nevyvinuté a jakoby rozpůlené pecky a tím potažmo celý plod, do kterého zatéká, lezou do něj škvoři a mravenci a pak to hnije. Dopřávám jim všeho, ale zatím nemá problémy snad jen nektarinka. Loni mě překvapil jeden stromek už poměrně staré broskve svojí nečekanou vzrůstností po dramatickém řezu půlky koruny, která překážela budovanému přístřešku pro palivové dříví. To co jsem jí uřízl, do podzima obnovila směrem nahoru a do stran. Tak jí dám ještě šanci.

Pro meruňky je mimochodem fatální vysadit je do patogenní zóny a její blízkosti. Za několik let tam dostane mrtvici. Kdyby byla o pár metrů jinde, dožila by se desítek let. Osobní dlouholetá zkušenost ze zahrady v Chrudimi i od přátel. Brácha proutkaří, tak to víme. Ze začátku jsem tomu také moc nevěřil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 235.249 (?), 17.3.2011 17:07

V tom máte samozřejmě pravdu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika