Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Někdy se bohužel listí předčasně vybarvuje a opadává kvůli suché skvrnitosti. Viz přiložené fotografiie dvouletého očkovance broskvoně. Suchou skvrnitostí byl napadený už loni, letos jsem kromě kadeřavosti bohužel více neošetřovala.

Stejný druh broskvoně jsem naočkovala na dva výhony vyrůstající z podnože po zlomeném stromku ryngle. Na jaře jsem ten vpravo zastřihla na kotlovitou korunku a druhý vlevo na jedno očko jako zálohu. Přes léto ten více zastřižený vyrostl do stejné velikosti, ale asi proto, že výhony narostly později, unikly napadení suchou skvrnitostí. Více napadený pravý stromek začal opadávat už koncem srpna a nyní má většinu letorostů minimálně do půlky suchou a předpokládám, že nepřežije zimu. Suchá skvrnitost listů peckovin prostě umí stromek zlikvidovat.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 11 a číslo 20.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika