Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

pestitelko broskvoni, jsem z berounska - Zahořany u Kralova Dvora, 300 m.n.m, jizni svah. Broskve mi jdou velice dobre, skoro nejlepe ze vsech ovocnych stromu. problem jsou akorat jarni mraziky ktere dokazoou celou urodu spolehlive znicit, ale pokud se jarnim mrazikum vyhnete, pak mate siroky vyber. Ja pestuji (v zavislostti na dobe dozravani tyto odrudy) : FRANCOISE (zraje jako prvni), SPRING LADY, KRASAVA, LEE ROYAL, CRESTHAVEN, OHENRY, GUGLIELMINA, FAIRTIME (velmi pozdni u te uz je problem s radnym dozranim). Pokud to takto natahnete, tak budete mit broskve od konce cervna  (FRANCOISE)  do konce zari / uplneho zacatku rijna (FAIRTIME). A to uz se pocita. K tomu jsem loni pridal jeste nektere dalsi nove roubovane odrudy, ktere letos budou mit prvnich par plodu, taze pak mohu poreferovat. V podstate jedinym postrikem ktery na broskve aplikuji je 1 x podzimni kaderavost a 1 x jarni kaderavost. Tem se nevyhnete ani Vy.  Tot vse. Nic jineho neni potreba. Takze docela ekologicke ovoce. Moniliozu, mery... neresim (tlak je zatim minimalni), proti vosam v lete pytlickuju do pytliku z organzy. Pokud bude tento teply raz pocasi i nadale pokracovat a ochranite pred jarnim mrazem (zakryti, svicky), budete mit stromky obsypane. Kvuli tem jarnim mrazum  doporucuji od zacatku  pestovat na malo rostouci podnozy at vam jdou lehce prehodit zakryvaci plachtou. 

Tomas

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 12.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika