Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobrý deň pán Peter

     zvláštna reakcia na moju snahu minimalizovať počet postrekov na broskyne. (obzvášť ak organické fungicídy na kučeravost nefungujú) a záhradkári ich napriek tomu na tento problém používajú.

Čakal by som to od niekoho, kto meďnaté fungicídy nepoužíva... Vy meď na broskyne nepoužívate?

Tak to mi určite poradíte čo chráni broskyne proti kučeravosti rovnako dobre ako meďnaté fungicídy a je to pritom ekologické... Budem naozaj vďačný. Naozaj. To nie je pokus o iróniu.

Pestujem broskyne už veľa rokov, a mám vyskúšaných niekoľko postupov ochrany, ale bohužiaľ nič neúčinkuje tak dobre ako meďnaté fungicídy. Preto si dovolím urobiť jeden jediný postrek proti kučeravosti s vynikajúcim výsledkom. 

Stále nechápem, prečo niektorí záhradkári striekajú broskyne na jeseň!? ...alebo robia viac postrekov meďou na jar.

Som presvedčený že jeden jarný postrek v správnom termíne a správnym prípravkom absolútne stačí.!

Je smutné, že pestovanie tak krásnych a chutných plodov ako sú broskyne si vyžaduje používanie chémie. Ale ak chcete aby vaše pestovanie malo zmysel tak často prižmúrite oko.

Ale prečo používať chémiu neprimerane a neuvážene???

Samozrejme, koľko ľudí toľko názorov. Chodím na toto fórum čerpať inšpiráciu a poučiť sa od pestovateľov ktorí majú skúsenosti a zdravý úsudok. A ponúkam svoje skromné skúsenosti tým, ktorí o to stoja.

Prajem Vám veľa pestovateľských úspechov.

           s pozdravom.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika