Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Zdravím všechny pěstitele broskvoní a předem se omlouvám, uvedené téma bylo určitě již hojně diskutováno. Přesto bych se rád zeptal, zda jsou zažloutlé listy na obrázku skutečně příznaky chlorózy. Stromek je vlastní očkovanec Favorita Moretini na broskvoňovém semenáčku, vysadil jsem jej v r. 2011 do půdy hojně vyhnojené koňským hnojem a domácím kompostem, okolní půda je poměrně jílovitá. Každoročně přihnojuji cereritem, na zimu trochu vápním. Příznaky choroby se objevily loni, ale hlavně letos, tj. až po 4-5 letech bez problémů. Zkoušel jsem postřik chlorofernem a hořkou solí, bez úspěchu. Nemůže to být naopak nedostatek vápna nebo jiného prvku, nebo příliš mnoho hnoje? Stromek také dost trpí klejotokem. Mám ještě starší stromky Red Haven a Cresthaven, tam problémy nejsou. Mám postřiky opakovat? Děkuji za radu nebo názor. Bohouš.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 15.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika