Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

To je škoda Palo, že jsi tu Fairhavenku neměl. Je to taková rozporuplná odrůda, jedni ji chválili a druzí odepisovali. Halehaven i Fairhaven pochází ze stejného křížení J.H.Hale x South Haven, což mě vždycky lákalo k tomu je obě vyzkoušet a porovnat. Já jsem Fairheavenku měl, ale na místě, kde je těžko něco posuzovat, takže jsem si ji letos dal znovu. Největší plody byly opravdu broskvově nahořklé, ale i s patřičným cukrem, takže špička. U Halehavenky čekám teď druhou úrodu, ale nevím jak to bude s počasím. Ale mám takový pocit, že se vyvrátí tvrzení o její choulostivosti. Vypadá úplně v pohodě a nějaká zvláštní náchylnost na houbové choroby se nepotvrzuje. I ta protivná strupovitost je nepatrná. Rozdíl v chuti bych viděl ten, že Fairhavenka je taková "peprnější", výraznější, kdežto Halehaven bude zase v chuti jemnější, připomínající Burbanka v dobrých letech, i když možná o něco málo výraznější. Teď mě napadá, že Burbank July Elberta vlastně jako pupenová mutace Elberty, v sobě oproti Elbertě žádnou hořkost neměla. To byla super decentní vyvážená chuť, ale to muselo bejt počasíčko, ne jako teď.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 12 a číslo 10.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika