Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobrý večer pán Jenamater! Pokúsim sa odpovedať Vám aj pánovi pH:

Klasiku Red Haven aj veľmi skorú Harbinger som pestoval tiež. Tá mi v polo-okrajových podmienkach pestovania dozrievala už koncom júna. Problémy s nabodávaním osami som našťastie nemal. Myslím si, že skôr ako na odrode záleží na tom, či majú osy v okolí stromov vytvorené podmienky na stavbu hniezd. Ideálne sú strechy rodinných domov v prídomových záhradkách. Každé leto tiež nie je rovnaké. Dúfajme, že po tejto Ruskej zime bude ich výskyt menší. Viac poznatkov o lákavosti jednotlivých odrôd pre osy by možno zverejnil pán David. PETky so sirupom zavesené v blízkosti stromov ostanú asi naďalej tým najlacnejším a súčasne najúčinnejším riešením. Vlani som vypozoroval, že oveľa väčším lákadlom pre osy boli kúsky surového bravčového mäsa na tanierku.

K otázke o rezkovaní broskýň: Možné to je, ale robí sa to výnimočne. V praxi sa prevažne očkujú na podpníky, ktoré majú výhodnejšie vlastnosti, najmä v súvislosti s obsahom vápnika v pôde, ako samotná broskyňa. O množení broskýň rezkami už v tomto vlákne bolo písané. Stimulátor, správny substrát, parenisko s tieniacimi rohožami a. i. sú nevyhnutnosťou. Táto cesta vypestovania stromčeka je ale zdĺhavejšia (podobne ako pestovanie meristémových kultúr) a nedáva u broskýň zmysel, nakoľko generatívne množené broskyne vo vysokom stupni prenášajú geneticky fixované vlastnosti (veľkosť plodov) na potomstvo.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 16 a číslo 17.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika