Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Pěstuji 4 druhy broskvoní, 2 druhy nektarinek, cca 10 let nejsou to tedy staré stromy, nikdy nestříkám, jak uvidím kadeřavost hned otrhávám listy ještě maličké opatrně aby jsem nevylomil celý pupen, ale i kdyby broskve mám husté a mají méně kadeřavosti než sousedi, kteří stříkají jak splašení několikrát ročně, např letos přišlo teplo brzo, neměl jsem kadeřavost žádnou, pak se vrátili mrazy a kadeřavost přišla ale kam jsem se hrabal na sousedovic hemické broskvoně, skoro všechny listy jim slezly, postřik totiž již nepůsobil vůbec, zatímco s otrhanými lístky si strom v pohodě poradí při teplotách nad nebezpečí kadeřavosti strom jede bez problémů bez chemie, pohoda, jo chce to trochu trpělivost a času, aby se strom zbytečně nevysílil na lístkách které stejně ztratí, pěstuji bílomasou jednu, žlutomasé, redhaven, sunhaven, další neznám jméno, všechny v pohodě..

jo ale něco jsme se naučit musel, bez vápna vůbec nerostly, vypadaly neduživě, po provápnění se každým rokem zdvojnásobujou, což v mé menší zahradě vyvolává určitou nervozitu.. (dávám jim co nasbírám ze starých omítek, někdy trochu celeritu, hnojím řekněme obrok králičím hnojem.. o 2 broskve jsme málem přišel když jsme nezamazával štěpařským voskem rány, jedna měla spadanou kůru přes 3/4 obvodu stromu, pak jsem začal používat šťepařskej vosk, krásně se dala dohromady, přežila a má nádherný broskve, hodně, celkem velký,

o jednu broskvoň jsem přišel, předpokládám že přischla, byla cca 1.5 metrů od staršího smrku, 1 metr od velké komule a jaksi jsem ji jedno léto moc nezalil,

osobně doporučuji, nestříkat, vápnit a hojit obrok, nenechat uschnout i malé klejotoky zamatlávat voskem, mimochodem po vápnění semi problémy s klejotokem opravdu zmenšily,

tak si nechte chutnat...

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 15 a číslo 14.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika