Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Hezký pozdrav Wimpimu.Mám 4 broskvoně, polohu možno označit max.jako okrajovou.Tudíž nejsem žádný velkopěstitel, ani nejsem nikde organizován, jen mně to baví.Samozřejmě, nátěr štetcem by bylo elegantní řešení, ale... Z toho co jsem během let vyčetl o kadeřavosti, té houbě zatracené, je problém v tom, že si pohodlně čeká na pupenu, nacpaná i v té sebemenší skulince mezi šupinami na tu pravou chvíli .Ta nastane při delším stoupnutí teplot nad 7°C.V té době se začíná probouzet broskvoň.Jakmile se pohnou šupinky na pupenu, které chrání budoucí list, houba netěstnostmi proniká hlouběji a hlouběji, až se dostane na zárodek listu, a je to.Proto je třeba první postřik aplikovat při prvním zimním delším stoupnutí teplot.Mezi ty netěsnosti mezi šupinkama pupenu se má šanci dostat jen velmi jemný aerosol.Pochybuju, že se tam postřik dá natlačit štětcem.Možná by bylo lepší udělat gumovou manžetu, hadičkou spojit s kompresorem.Pupen po pupenu obalit, svorkama utáhnout kolem větve a natlakovat.Já ale tak trpělivý nejsem.Hezký večer přeje Pepík.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika