Záměna postřiku



miljan - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (60) - 143.108 (?)
24.7.2016 12:45

Máte ještě jednu možnost. Nabídnout je jako biobrambory na farmářských trzích.   To byl vtip.  devil

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
host - 130.195 (?), 24.7.2016 0:46

Taky se snažím herbicidům a i nejrůznějším postřikům vyhýbat.

Jen to to až do takových extrému neženu.
Nicméně Roundup by mi hodně chyběl. Jsou místa a některá jeho drobná použití kde je už pro mně ničím nenahraditelný...
Je to fact dobrý sluha!
*
A celkem mně překvapuje, že drobní zahrádkaři, sadaři a pěstitelé proti němu tak poslední dobu masivně brojí.
Že by to byla nějaká modní vlna...?
*
A co třeba taková Dohoda o volném obchodu -Transatlantické obchodní a investiční partnerství (TTIP)

Taková sfiňárna - a to se neřeší..

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.199 (?), 24.7.2016 6:31
"...a celkem mně překvapuje..." Viete pán Rafael (aj keď to sem nepatrí), ja som lekár - a videl som zomierať veľa ľudí na onkologické ochorenia, aj tých mne najbližších. Preto mám rešpekt pred všetkým, čo by mohlo k tomuto svinstvu (tým myslím rakovinu) viesť. Opakujem - neviem či je glyfosát kancerogén, ale kým to nevieme určite, budem voči nemu ak dovolíte opatrný. Tiež ho stále používam, ale už nie v záhrade. V ovocí a zelenine ho proste nechcem mať. Tam už len ruky a motyka (pozdravujem pani Lídu a vyjadrujem jej podporu :-) Módne vlny ma nezaujímajú a to čo si cením úplne najviac, je že sa môžem rozhodovať (aspoň čo sa týka používania herbicídov) slobodne. Tak isto ako každý účastník tejto diskusie, tak isto ako pani zakladateľka tohto vlákna. Túto slobodu v rozhodovaní si ceňme a vzájomne rešpektujme. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 24.7.2016 7:39

Firma Monsato je i výrobcem známého postřiku z doby Vietnamské války. Docela by mě zajímalo, jestli je nějaký rozdíl v receptuře (nikde jsem o tom nenašel zmínku).

Já používám Roundap jen k udržování přechodů mezi kůrovou plochou a trávníkem. Na nic jiného ho nepoužívám (ukládání v reziduí v půdě je na rozdíl od karcinogenity prokázané, viz příspěvek Lídy). Plošné užívání Roundapu v zemědělství je obrovské.

Jako náhrada se začíná nabízet postřik na bázi mastných kyselin (jestli si to dobře pamatuji). Je jednou tak drahý a většinou je vyprodán...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 24.7.2016 8:37

Pán Beny, máte zrejme na mysli Agent Orange, ktorý americká armáda vo Vietname používala ako herbicíd+defoliant do r.1971. Ide o odlišnú chemickú látku. Glyfosát je chemicky N-(fosfonometyl)glycín.  Agent Orange bola zmes 2 látok v pomere 1:1: kyselina 2,4-dichlórfenoxyoctová a kyselina 2,4,5-trichlórfenoxyoctová.  Firma Monsato začala vyrábať glyfosát (resp.si ho dala zaregistrovať) až v r.1974.  Agent Orange bol zdraviu oveľa nebezpečnejší, najmä pre sprievodne vznikajúce dioxíny (TCDD). Takže aby sme glyfosátu zasa nekrivdili.

Debata nám od tých zemiakov pekne odbehla, ale to je v poriadku. V spektre názorov medzi absolútnym odmietaním a absolútnou akceptáciou glyfosátu bude pravda asi niekde uprostred (tak ako to väčšinou býva). Kde presne ale, to v tejto chvíli sám netuším.   IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 24.7.2016 9:12

Ale pokud EU glyfosát zakáže, tak zákonitě zdraží potraviny. Zemědělci ho budou muset nahradit mechanickou likvidací plevele nebo jinou (dražší) chemií. Spotřebuje se více nafty, strojů, lidí, chemie... Více se bude utužovat půda. Zdraží se krmiva, zdraží se maso atd. Ale nebojte se, chystá se dohoda EU - USA. Bude levná glyfosátová pšenice z Ameriky a naši zemědělci budou pěstovat kytičky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 24.7.2016 9:46

Nebyl bych tak skeptický, plodiny se pěstovaly před glyfosfátem, budou se pěstovat i po něm. A kdo ví, možná místo technické řepky opět poroste na polích cukrovka, brambory a len.
   Co se týče obav o postříkané brambory. Rozlišoval bych akutní toxicitu přípravku a možné následky způsobené kumulací a nejasnou kancerogenitou. Vyhazovat ty brambory asi nutné není. Všichni víme, že výpary z vařícího asfaltu jsou silným kancerogenem a inhalovat je každý den by bylo zhoubné. To ale neznamená, že nás zabije jedna chůze po chodníku vedle opravované vozovky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 24.7.2016 14:15

No, myslím si, že celá diskuse je zbytečná. Jestliže se měla postříkat mandelinka, tak to znamená, že brambory byly v růstu a omylem se na mandelinku použil randap, tak asi nnebude po týdnu, už co kopat, protože účinná látka byla rozvedena do celé rostliny. Brambor neni bršlice!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.23 (?), 24.7.2016 12:40

Proti TTIP existovala celoevropská petice (podepsala jsem), jen se u nás o tom a důsledcích dohody nemluví a nepíše. A když se někdo o ní zmíní, tak se dozví, že se má sice podepsat, ale podpisující zatím vlastně nevědí, co obsahuje frown... A ještě má být obdobná dohoda s Kanadou.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
miljan - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (60) - 143.108 (?), 24.7.2016 12:45

Máte ještě jednu možnost. Nabídnout je jako biobrambory na farmářských trzích.   To byl vtip.  devil

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika