Zima nekončí, přikrmujte ptactvo



Stránky: 1,  2   
host - 132.196 (?) 
1.4.2013 9:00, zobrazeno: 11087x
Dobrý den, z vlastních zkušeností mohu doporučit, nechte pěstování na přírodě, všechno dožene. Zemáky do zmrzlé půdy, nebo rajčata do zamrzlého skleníku zasadí jen antizahrádkář. Věnujte svoji energií ptactvu a přikrmujte, zažívá těžké období. U budky máme doslova letecké manévry a 0,5 kg slunečnice za den je pryč. Přiletěli i dravci, myslete na tyto užitečné tvory, kteří právě část svých sil obětují pro nové pokolení a nemají co žrát. Děkuji.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 1.4.2013 16:52

Milá paní nebo pane, však jde skloubit obojí dohromady. Já mám na oknech 120 rajčat a 50 paprik + nějaké kytičky, ve skleníku ředkvičky, kedlubny a saláty. Ptáčkům sypu každý den 3 kyblíky (od zmrzliny 1l) směs slunečnice, ovesných vloček, máku, prosa a obilí. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 132.196 (?), 1.4.2013 21:40
Děkuji za zviditelnění mého apelu. Je lidskou slabostí se stále předhánět. Všichni, kteří ptáčkům sypete po kyblech, nebo dokonce krmení vozíte v kolečkách a máte dnes zahradu v plném květu, díky, jste jedničky. Chtěl jsem pouze upozornit, že stačí místo zbytečného klábosení o zahradním absťáku a dlouhé zimě, nasypat do krmítka ptactvu. Děkuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.186 (?), 1.4.2013 21:47

Myslím si, že "klábosení o zahradním absťáku"  a krmení ptáků se nevylučuje. Krmím od podzimu jak na zahradě, tak doma a "absťák" už mám také...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 132.196 (?), 1.4.2013 21:57
Ve Vašem případě zřejmě nevylučuje, mnoho lidí je nakvačených z dlouhé zimy a nenapadne je v tomto ročním období nasypat do krmítka.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 103.29 (?), 3.4.2013 11:08

Ti, které nenapadne nasypat do krmítka, pravděpodobně dřepí u nějakého seriálu, lebedí si v křesle ani na ně nepadá depka z toho počasí.Mají raději beton, než zelenou trávu.Určitě taky netráví volné chvilky brouzdáním na této stránce.Snad je jich jen málo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 3.4.2013 11:18

A vy sedíte u PC a komandujete ostatní. někdo krmí, jiný ne. Oba dělají správně. Tak nechte být a nikoho nenapadejte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 3.4.2013 11:50

Nakvačený - nenakvačený z dlouhé zimy nemá u nás vliv na sypání ptáčkům. Prostě sypeme každý rok, dokud lítají tak mají vkrmítku hostinu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 3.4.2013 12:04

Mám možná hloupou otázku, ale zajímalo by mě, proč ptactvu tolik nejedou třeba jemně namleté ovesné vločky nebo proso? Asi je to kvůli tomu, že neobsahují ten olej jako slunečnice. Je to tak?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.21 (?), 3.4.2013 13:54

Je to zaujimave ale mam rovnaku skusenost. Mozno je to preto, ze su trocha rozmaznane, pretoze sme ich naucili na lepsie. :)

Keby sme ich krmili vylucne vlockami, mozno by si zvykli. Inak my krmime celu zimu, nahrubo mletymi vlasskymi orechami, a nestazuju si. :D

Len doma na mna trocha zazeraju ze kolko som uz tych orechov stihol skrmit. blush

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika