Stříkáte plevel v bramborách?



Stránky: 1,  2   
host - 134.156 (?) 
27.4.2020 8:22, zobrazeno: 4901x

Kdy a čím stříkáte plevel v bramborách, zkušenosti? Děkuji.

Zdeněk

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 186.2 (?), 27.4.2020 12:07

Nicim a nikdy, pouze mechanicky prioravam.  Sice by samozrejme slo postrikat pred vzetim brambor, ale prece jen - clovek do sebe dostava uz tolik chemie, ze mi prijde zbytecne strikat pole dalsi chemii.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 135.61 (?), 27.4.2020 13:21

Sencor nebo Arcade. Letos Arcade. Nahrůbkuju a hned postříkám. A už do záhonu nezasahuju. Lze je použít i po vzejití, ale některé odrůdy jsou po vzejití k těmto herbicidům citlivé. Dočasně dojde k prožloutnutí nati. Seznam citlivosti odrůd k metribuzinu se dá najít na internetu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 45.65 (?), 27.4.2020 20:31

Brambory jdou bez problému pěstovat i bez chemie, maximálně s postřikem proti plísni a pouze mechanicky udržovat plevele na uzdě. Mohu se poptat, vám nevadí zbytečně aplikovat chemii na něco, co pak konzumujete? Já vím, že chemie se používá všude. Ale mít možnost domácích biobrambor a místo toho cpát všude chemii?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 91.196 (?), 28.4.2020 13:16

Max.souhlas! Vím jak je náročné udržet pěstební plochy bez konkurujících plevelů, ale když srovnám čas, náklady-nářadí, nebo postřikovač, postřiky, tak to už by muselo jít o hektary a ne těch mých cca1000 m do čtverečkucheeky, abych začal byť jen uvažovat, že motyku odložím...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 205.234 (?), 28.4.2020 13:18

A jak víte, že až je budu konzumovat, kolik té chemie v nich po tom jednom postriku bude, On je každý hrdina a když byměll jen tu mandelinku vysbirat ručně, tak ho to prejde.

Ovoram, postrikam a už na to do konce nesaham.Proti plísní jestli se nepletu je nestrikam. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 110.40 (?), 28.4.2020 15:30

Vysbirala jsem uz za svuj zivot kila mandelinek a furt mne to nepreslo, hrdino :-)

Takze nestrikame nicim, kdyz tak nejvetsi prisery vytrhavam ruco, zas tolik prace to neni. 

Chapu max strikani proti plisni, kdyz neni zbyti... ale pri soucasnych suchych letech asi zbyti bude :-/  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 45.65 (?), 28.4.2020 15:39

Kolik jich te chemie v nich zbude netusim a je to v zasade jedno. Jde o princip, kdy nechci zatezovat prirodu dalsi chemii a uz vubec ne tam, kde si pestuji brambory k vlastni konzumaci. Dvakrat - trikrat rocne prioram trakturkem, obcas to projdu kvuli mandelince a kdyz hrozi plisen, striknu mednatym postrikem. Za dlouhe roky, co brambory pestuju, mi nikdy nenapadlo strikat herbicidy ci pesticidy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 167.96 (?), 28.4.2020 15:52

Mednaty postrrik je take pesticid. Jak dlouho Vam tento postrik ochranni brambory pred plisni?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.65 (?), 28.4.2020 16:11

Ano, to jiste je. Ale mechanicky jaksi plisen neporazim :). A nelze rict, jak dlouho pusobi. To zalezi vzdy na vnejsich podminkach. Ale pokud strikam, tak jen jednou rocne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika