Sázení brambor po staronovém způsobu



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 4.122 (?) 
11.9.2008 13:53, zobrazeno: 191093x

Tento způsob prý znali naši předkové.Pokud máte louku a nevíte co s posečenou trávou, lehká rada.Posečenou trávu necháte trochu nebo úplně usušit a potom ji zhrabete po délce vaší zahrady tak, aby jí bylo hodně na sobě.Otavu taktéž a případně i další pokos.Příští rok co nejdříve co se dá tak začátkem dubna do této zetlelé trávy nasadte připravené brambory tak, jako byste je sázeli do hlíny.Musí být udělaný kompost pod bramborem a taky nad bramborem.Jak budete během roku séct trávu, můžete ji zase přidávat k bramborám.O tyto brambory se vůbec nemusíte starat, nanejvíš sbírat mandelinku bramborovou.Na podzim brambory jen sklidíte.Pak celý proces na stejném místě opakujete.Mám vyzkoušeno a doporučuji.Je to téměř bez námahy a zabijete 2 mouchy jednou ranou.Pokud má někdo zkušenost stímto druhem sázení, uvítám jeho zkušenosti.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 76.122 (?), 11.9.2008 18:23
Jaký dvě mouchy? Mě to připadá jen zbytečně pracnější.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 12.9.2008 0:02

Není to pracnější, protože odpadá okopávání a přihrnování. Zetlelá tráva - coby kompost brambory rovnou přihnojí.  Na domácí spotřebu je to fajn, ale ve velkém si to nedovedu představit. Asi by se těžko nastřádalo tolik trávy.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 76.122 (?), 12.9.2008 1:51
Udělam řádky, brambory zasadim, brambory vykopu. Odpadá okopávání, přihrnování i přidávání trávy. Pokud mezi ně ještě vysadíte třeba fazole, tak máte i to hnojení.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
LukአŠpenát - (10) - 41.2 (?), 15.9.2008 11:51

Letos jsem poprvé vyzkoušel. Super. Dokonce jsem ani nepřidával otavu, prostě jen jednou jsem posekal pozemek, na zem poskládal hlízy a zasypal trávou. Celý rok jsem si toho nevšímal.  V pátek jsem schrnul zetlelou trávu a zklidil krásné brambory. Příští rok (protože vlastním větší pozemek, který nevyužívám a přece jen chci aby byl posekaný.) dotoho jdu znovu. A je to opravdu méně pracné, když vezmu, že pozemek bych stejně posekal, je fyzická práce minimální. Hezké dny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 65.52 (?), 15.9.2008 21:39
To je až neuvěřitelné.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
LukአŠpenát - (10) - 41.2 (?), 16.9.2008 7:35

Že, já tomu také nevěřil. Ovšem když uvádím ve svém příspěvku "pěkné brambory" myslím tím chutné, zdravé. Samozřejmě to nebyla maxi sklizeň a velikost byla také o něco menší (i když některé kousky mě opravdu překvapily). Dávám to za vinu mému pasivnímu přístupu k celému pokusu. Pokud bych dodával trávu každý měsíc, bylo by to možná lepší, nebo by se mi tam začli množit myši .  Pozor na slimáky. Stahují se na posekanou trávu. Já je tam měl, nezbíral. Aspoň nebyli jinde, i když se mi letos poprvé oběvili ti hnědí velcí. Děs. Chci také zkusit pěstování podle jihoamerických indiánů jež začali jako první před 8000 lety brambory pěstovat. Dělali v horách hráze a postupně ve vegetaci přisypávali půdu... ale až budu míti čas, takže za desetiletí napíši... zahradě zdar.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 130.20 (?), 24.9.2008 13:40

Takže musí být rok předev příprava? Nebo lze počkat na trávu, posekat a sázet? Děkuji za odpověď, tak jako tak se mi to líbí. Z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.122 (?), 24.9.2008 15:11

Tráva by měla být shrabaná alespoň z otavy, plus ještě třeba nyní jak se seče naposled před zimou.Zhrabaná tráva by se měla trochu rozložit na kompost.Proto je lépe nachystat místo na sázení již nyní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 24.9.2008 17:06

Tento způsob pěstování brambor se mi opravdu líbí.  Ale pokud bych začala střádat trávu již nyní, což bych asi musela, protože té trávy nemáme tolik,  tak se budu bát, že tím připravím bydlení a rozmnožovnu slimákům. Letos mi slimošové okousli i celer a kedlubny.   Tak nevím?  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika