Sázení brambor po staronovém způsobu



host - 157.239 (?)
19.9.2017 17:59

Petra S.-nejsem sám, kdo má neklidný spánek z toho dlouhého čekání na fotky těch Vašich zázrakůcheeky! Pome Karvináwink! SPCH

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
         
host - 231.25 (?), 25.8.2017 23:36

Tak já si myslím, že chyba byla v tom, že jste vysadil brambory do té čerstvě posekané trávy. Pokud jste ji ještě zaléval tak není divu, že se vám podařilo brambory uvařit. 

Takže pokud chcete být úspěšný a v tuto chvíli ještě nemáte nasušenou trávu tak buď začněte a pokud to nestihnete a budete zakládat "záhon" příští rok, tak trávu usušte, nakupte a klidně ji můžete i zalít (bez brambor). Počkejte až proběhne horká fáze, (zjistíte to tak, že strčíte ruku co nejvíc do středu kupky) a pokud už bude uvnitřt jen teplo, můžete vysadit brambory. Přisypávat trávu opět jen sušenou (čerstvá tráva má tendenci se spéct a opět by vám tam mohla proběhnout příliš vysoká teplota). Jo a ještě jedna věc. Někdy se stává (vlastně docela často), že klíčící brambory mají problém prorazit trávou takže je dobré to kontrolovat. Uvidíte na povrchu takové kopečky tak trávu odhrňte. Snad jsem na nic zásadního nezapmněla. Přeji úspěšné pěstování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jana.S - (19) - 231.25 (?), 25.8.2017 23:43

jsem to já. smiley

Pěstování brambor v pytli mám naplánováno na příští rok. Tak jsem na to zvědavá. Počítám, že budu ráda, když mi vůbec něco vyroste. cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 25.8.2017 21:53

Dodejte! A třeba i neklidněwink. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 232.119 (?), 26.8.2017 13:50

Pořád čekáme na ty fotky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 33.3 (?), 28.8.2017 8:05

Taky jsem moc zvedavy na ty fotky   moc se tesim

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Fiala_petr - (31) - 9.161 (?), 2.9.2017 18:05

Do pytlů(50 l)jsem zkoušel několik roků po sobě s hlínou, s vrstvením kompost -hlína, pak čistě s kvalitním jemným kompostem a postupně, jak narůstala nať přisypával a byla to ztráta času a výnos skoro nic. Letos jsem zkusil koncem dubna do trávy(15 brambor, co mi nežádoucně klíčily ve sklepě), zasypal jemnou vrstvou posekané trávy (aby se nepařila), po vyklíčení při každém sekání přisypával a dnes je nať ještě zelená, leží vedle, tak jsem zvědavý, co tam bude. Dám vědět. Petr


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 33.3 (?), 19.9.2017 16:22

Cekam stale na foto but se nepovedly fotky nebo brambory   pristi rok budu asi sadit klasiku to je do zeme

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 157.239 (?), 19.9.2017 17:59

Petra S.-nejsem sám, kdo má neklidný spánek z toho dlouhého čekání na fotky těch Vašich zázrakůcheeky! Pome Karvináwink! SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 9.161 (?), 28.9.2017 20:54

Nemohu zatím ukázat úrodu, protože zatím je stále nať zelená a čerstvá jak v červenci. Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 28.9.2017 21:20

Výzva ke zveřejnění fotek byla směrována na jakousi Petru S., která se kasala... SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika