Postřik proti plevelu



Stránky: 1,  2   
host - 144.38 (?) 
5.6.2018 10:07, zobrazeno: 8359x
Dobrý den, používal někdo do brambor basagran? Kolik se ho dává na 10 litrů? Děkuji.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 5.6.2018 11:41

Koukal jsem do Registru přípravků na ochranu rostlin. 2 litry přípravku na jeden hektar ve 200 až 400 l vody. To je 2 000 ml na 10 000 m2, tj. 2 ml na 10 m2 ve 0,4 litru vody. Počítám-li správně. Vody by šlo dát i poněkud více, protože nemáme tak dokonalou postřikovací techniku. Letos jsem po mnoha letech brambory opět nasázel. Proti plevelům jsem použil Sencor + Stomp. Stomp nemá do brambor v ČR registraci, ale jiný přípravek s obsahem účinné látky Stompu ano. Brambory jsou krásné a bez plevele. Někde začíná plíseň bramboru! Dělal jsem už dva postřiky Acrobat a Infinito.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 144.38 (?), 5.6.2018 13:06
Děkuji za informaci 🙂 Jojo plíseň také používám acrobat... je snad nejlepší. A co mandelinky?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 6.6.2018 22:14
Mandelinku jsem zatím nenašel.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 45.65 (?), 6.6.2018 21:22

Kdyz chcete chemicky osetrovane brambory, tak je snad ani pestovat doma nemusite, ne :)? U pestovani brambor v domacich podminkach smysl chemie moc nevidi, brambory nekolikrat prioram, po desti to jeste projdu a behem chvile vytrham zbytek plevele a brambory mam take krasne a nejen bez plevele, ale i bez chemie :). Postrik proti plisni mozna treba vubec nebude, alespon u me. Hezky naprselo, ale teploty jsou stale vysoko a to sireni plisni moc nenahrava.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 231.149 (?), 7.6.2018 4:55
Někdo prostě chemii má řád ;-) __ a vždyť je to tak lákavé, něco tam nalit, skoro jako profi :-)) však to všichni nakonec vypijem (teda jen ten zbytek) a to doslova, ve vodách podzemních nebo i povrchových, které také tečou nakonec z podzemních. Nestačí mít po jen desetiletích dusičnany všude zasajratovany, přidáme tam i trochu koření ;-) Někde sem " kdysi" četl že zajdem jednou na chemii, kterou nadbytečné používáme, moc sem tomu nevěřil, ale teď už tomu i věřím. Dobré rano __ K. z B.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 7.6.2018 8:48

Mlátíte prázdnou slámu. Co způsobilo tu náhlou víru? To že pár zahrádkářů postříká pampelišku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 107.19 (?), 7.6.2018 9:47

asi máte pravdu, ale podobnou argumentací by se dalo mluvit o škodlivém očkování, antibiotikách, možná máme i přestat nosit boty?

Všeho s mírou a hlavne opustit ty zaběhlé obecné pravdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 112.187 (?), 7.6.2018 10:05

To, že vy brambory nepěstujete, protože by vám je zdecimovala plíseň, podle vás znamená, že je nemá pěstovat ani nikdo jiný? Nebo chcete říct, že přípravky pro jejich ošetření jsou určeny výhradně pro velkopěstitele a mohou se kropit pouze v množství m3 a více, kdežto zahrádkář s opatrným používáním v množství ml je špatný a má na to zapomenout?

Trochu pokrytecké, kupovat si brambory v obchodě nebo hospodě, a tady kopat do zahrádkáře kvůli chemii ve spodních vodách, ke které přispíváte ještě větším dílem, protože naopak od opatrného pěstitele se cpete bramborami, na jejichž vypěstování padlo chemnie výrazně více? frown

A nebo to dokonce chcete hájit tím, že jíte pouze své brambory, které jste vypěstoval bez chemického ošetření, protože žijete v Brně, kde přes léto vůbec neprší? Kolik zahrádkářů má tak příznivé podmínky, že nemusí řešit plíseň?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 186.2 (?), 7.6.2018 10:15

Ja jsem tedy ze strednich Cech a postrik proti plisni zatim neplanuji. Mam vypozorovano, ze se siri jen kdyz je vlhko a chladneji, jakmile se teplota pohybuje 25 stupnu a vice, tak jsem sireni nezaznamenal. Nyni mam brambory fakt krasne jako jiz hodne dlouho ne, nastesti u nas nekolikrat vydatne naprselo, takze v pude je vlhkosti dost. Vypada to, ze to letos dam uplne bez chemie, jen ty mandelinky musim sbirat :/.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika