Odrůda Princess



host - 176.140 (?) 
25.3.2011 8:48, zobrazeno: 26527x

Má někdo prosím zkušenosti s odrůdou brambor a zajímalo by mě, co můžu očekávat. Díky.Princess? Sadbu mám na doporučení nakoupenou

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.24 (?), 26.3.2011 8:45

Loni jsme sázeli též odrůdu Princes. Byl netypický rok, proto zkušenosti možná nebudou reprodukovatelné. Má být poměrně odolná proti plísni, plíseň stejně dostala i přes aplikaci třech postřiků. Loni dobře vzešly, narazily hlízy, i přes podmáčený pozemek, potom přišlo 14 dní tropických, to začly dozrávat /Princess/, další část vegetece bylo opět mokro, Princes se znovu zazelenaly, narazily hodně dalších hlíz, výsledkem byla úroda množství drobnějších hlíz / nebylo tomu tak u ostatních odrůd/. Ve skládce hodně hnijí, ale letos nám hnijí všechny odrůdy, to bylo z mokra. Je varného typu A, používám ji hlavně na salát, barva po uvaření krásně žlutá, chuť dobrá.  Na kaši a bramborový knedlík není vhodná. Celkově hodnotím kladně.  Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 64.250 (?), 26.3.2011 16:16

Já ji měl vloni a jsem s touto odrůdou velmi spokojen..Princess je vhodná pro delší skladování, a taky ještě teď mi ve sklepě neklíčí, což je výhoda do kuchyně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika