Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
 Zahradní grily Weber - plynové, elektrické a lávové grily 

Brambory > Odrůda Glorietta

Odrůda Glorietta

Jiří II (599) - xxx.xxx.143.84 (?)
15.12.2017 17:41
Tento příspěvek (zjistit adresu)

Na stránkách Europlantu je představena nová odrůda Glorietta takto:

Raná až velmi raná salátová odrůda pevné konzistence, též vhodná pro loupání, varný typ A. Vyniká sytě žlutou dužninou, vzhledově líbivými dlouzeoválnými hlízami s hladkou slupkou a plochými očky, které osloví každého dobrého kuchaře. Nová konkurence odrůd pěstovaných s podobnými vlastnostmi v této ranostní skupině.

Pěstoval již někdo tuto odrůdu?

Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna

Odrůda Glorietta

host - xxx.xxx.60.136 (?), 10.9.2018 22:47
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Tato odrůda se nám letos 2018 osvědčila. Vydržela ve sklepě z loňské sklizně do konce května.

Ještě jsme Gloriettu i jiný druhy zkusili pěstovat na trávě a i tam se vyznamenala. Na jednu naklíčenou, kterou jsem položil přímo na posekanou trávu jsem dal hrst kompostu a pár kousků peletovaného hnoje. Pak již pouze čerstvě nasekanou trávu 2x-3x do měsíce přidával..Když se používala JENOM mokrá tráva, tak sklizeň byla v průměru z jedné sazenice 12 ks použitelných brambor různých velikostí. Zkusil jsem to letos jenom na 80ks saz.brambor a máme z nich 30kg. Jinak již je sázet nebudu. Při letošním suchu jsem je 1x týdně zaléval a stále trávou zakrýval aby nevykukovaly a nezelenaly.

Obrázky:
GLORIETTA
GLORIETTA
Připojit reakci

Odrůda Glorietta

Jiří II (599) - xxx.xxx.61.187 (?), 11.9.2018 11:47
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Díky za dobrou zprávu o Gloriettě. Rád ji vyzkouším, jestli bude k dostání sadba. Letos se mi osvědčila Anuschka, která chutí a výnosem ukončila dlouholeté prvenství odrůdy Rosara.

Připojit reakci
Fórum pro chovatele - domácí miláčci, psi, drůbež, králíci, včely, krmiva, pelíšky
Slepice stále kvokají18:43
Slepice stále kvokají14:33
Slepice stále kvokají9:10
Chov pstruhov3.6.2020
Chov pstruhov1.6.2020
Chov pstruhov31.5.2020
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů