Lze ještě sadit brambory?



host - 246.115 (?) 
12.5.2010 21:25, zobrazeno: 12852x

Manžel na pozdim v zápalu boje zryl zbytečně velký kus zahrady, půda teď leží ladem, jen průběžně odstraňuju plevel, který leze.  Myslíte, že ještě můžu nasadit brambory? Popř. poradíte mi, co by se teď ještě dalšího dalo zasít, zasadit? nejsme žádní velcí zemědělci ani zahradníci.

Díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 40.39 (?), 12.5.2010 21:55

Zemiaky zasadiť samozrejme môžete, odporúčam niektorú z veľmi skorých odrôd, napr. Vivien.

Neviem odkiaľ ste, ale v nižších polohách môžete sadiť / siať uhorky, tekvice, papriky, cukety, baklažány, melóny, hrášok, karfiol, fazuľu, a pod...

Peter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 81.81 (?), 12.5.2010 22:48

Zasadit můžete cokoli, brambory kterékoli. Dozrají bez problémů. Rajčata, okurky, papriky se ani ven dřív vysazovat nemají (vždyť je teprve Pankrác)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 68.204 (?), 13.5.2010 14:22

Díky moc. Už mám nasazený celer, kedlubny, salá, cukety a nachystáno asi 15 rajčat, ty chci nasadit o víkendu. Ale když slejduju předpověď počasí, tak asi na to vlítnu ještě dnes.

Na zbytek teda zkusím nasadit brambory, snad něco vyroste. Prosím ještě, jak daleko jednotlivé brambory od sebe a řádky v jakém sponu? opravdu nemám žádné zkušenosti...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 40.135 (?), 13.5.2010 14:33

pokud nemate mechanizaci tak radky delejte jak vam to vyhovoje od 55do 70cm jinak nomal je 62.5cm vzdalenost hliz asi 25-30cm vegetacni doba je zhruba 100dni tak to v pohode stihnete ja jsem jednou udelal pokus a po ranne sklizni jsem jeste jexdnou zasadil ranne brambory a normalne dozraly

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 158.26 (?), 13.5.2010 22:50

Úplně běžně sadím druhou várku po první sklizni. Úroda je sice menší, ale je. Díky tomu, protože máme zahrádku malou, vystačíme se svými bramborami skoro až do nových ale ty nějakou dobu samozřejmě, než uzrají naše, kupujeme

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 206.136 (?), 14.5.2010 10:31

Súhlas, aj keď v záhradke sa dajú pestovať aj ináč - tento rok skúšam pestovať v slame, v menších záhradkách je dobré vysádzať do dvojitých riadkov, kvôli úspore miesta.

Spomínal som odrodu Vivien, mala by mať veľmi krátku veget. dobu - 60 - 80 dní, tak som zvedavý.

Peter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 246.115 (?), 14.5.2010 19:25

Díky za rady. snad mi to počasí dovolí. Včera jsem sadila rajčata a pár paprik, stihla jsem to tak tak než se spustil liják.  Výhled je nic moc, ale každopádně to zkusím ned, jak to půjde.

Petra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika