Keřkovské rohlíčky



Stránky: 1,  2,  3   
host - 110.58 (?) 
20.1.2008 16:53, zobrazeno: 60905x

Koupila jsem si v hypermarketu Keřkovské rohlíčky, byla akce 50% sleva, původní cena 39.90Kč  2kg. Protože jsem se dočetla že jsou to vynikající salátové brambory, neváhala jsem. 1kg za 10Kč, kdo by nekoupil. Ale hrůza. Když se odstranila hlína tak bylo jen něco oválného zeleného. Po 3tím oloupání když jsem odstranila zelenou barvu tak jsem musela ještě okrájet všechny černé fleky, tak mě zbyla třetinka. To je u každé brambory. Z 1kg. jsme se stěží najedli 2. Má ještě někdo zkušenost s touto odrůdou?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 21.32 (?), 20.2.2008 22:02

Taky jsem jednou koupila keřkovské rohlíčky na předvánočním trhu, ovšem zasadila jsem je, mimochodem v dosti drsných podmínkách (700m.n.m.). Vyrostly sice jen nepříliš veliké, a i při velké péči jich dost shnilo, ovšem ty, co přežily, byly chuťově vynikající a salát z nich bezkonkurenční. Kupujete-li ovšem něco ve výprodeji, nemůžete očekávat kdovíjaký profit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 133.32 (?), 22.2.2008 10:36

Keřkovské rohlíčky jsou vynikající salátovou odrůdou. Mají menší výnos, takže jsou obvykle dražší. Osobně bych si je rád vysadil, ale nemohu sehnat sadbu. Pokud byste někdo věděl kde ji sehnat, budu rád.

Kavalo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 241.190 (?), 6.8.2008 23:13

Kdysi jsem sehnal sadbu. Úroda nic moc. Chuťově hnus. Již nikdy více

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 144.178 (?), 26.2.2011 22:51
Jestli nemáte kyprou zem, bezvadné podmínky, případně závlahu tak saďte jinou odrůdu, třeba Marabel, jsou hodně náročné a můžete vykopávat jen takové větší housenky.Jsou opravdu lepší koupit je už hotové.Pěkné vídáme na výstavách v Lysé n.Labem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 153.126 (?), 18.11.2015 18:07

Zdravím, já jsem s nimi velmi spokojena, koupila jsem je u firmy Bonbonek v Plzni a cena je odpovídající kvalitě která je výborná a opravdu jsou to chuťově vynikající brambory do salátu. Úplně se mi po nich zbíhali sliny jak byly dobroučké a tak docela nechápu reakce některých tady na fóru... T oaj ktu paní píše - za 10kč bych se ani nedivila že byly zelené a hnusné, hold výprodej je výprodej, ale za 25 jsem koupila kvalitní brambory a nic jsem z nich nevykrájela. Rok od roku je sice úroda asi jiná a tak je možné, že někde mají špatnou půdu pro pěstování ale já už jsem byla spokojena tak příští rok si je zas od bonbonka koupím znovu. Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 251.20 (?), 7.4.2021 19:16
Dobrý den, kdysi jsme je pěstovali a pro mě je to nejlepší a nejchutnější odrůda.Ráda bych rovňěž sehnala sadbu.Pokud by někdo věděl kde.Děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Pet3D - (33) - 123.10 (?), 3.5.2008 16:15

A proč nekupujete brambory přímo od pěstitelů? Propagujete tímto organizace v jejichž spárech je pěstitel prostitutkou a kde se na kvalitu produkce nehraje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 3.5.2008 16:35

Dobrý den, pane Pete Trojrozměrný!

Prosím, vysvětlete mi- jaké že to organizace bych podporovala, kdybych kupovala brambory jinde než u pěstitele? Ať vím, na co si dát pozor. Dosud nás zásobuje babička, jejíž ručně kopčené brambory nám nepřestaly chutnat. Mandelinky dává slepicím. Je to tak správně?

Srdečný dík, H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Pet3D - (33) - 123.10 (?), 3.5.2008 18:27

Dobrý den, samozřejmě jsem mluvil o supermarketech, hypermarketech a jím podobných organizacích. Hlízy jsou zde vystavovány světlu, posléze zelenají a vytváří se v nich alkaloidy solanin, chaconin a další. Dále tyto řetězce nutí prodávat brambory zemědělce za minimální cenu, jinak dovezou. To se stalo i letos - viz. brambory za 2 Kč z Německa. V supermarketech prodávají škrobnaté odrůdy jako konzumní atd. Doporučiji kupovat brambory z rodinných farem, kde si své zákazníky udržují kvalitou a ne nízkou cenou.. My doma také máme již svou klientelu, kterou si držíme na kvalitu, přičemž cena je dražší než v supermarketu.
A propos, slepice mandelinku nežere :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika