Jakou odrůdu brambor doporučujete



pirko - (49) - 122.114 (?)
13.1.2016 12:37

Collette jsme pěstovali cca 20 roků, výnosná a dobrá. Žena si začala stěžovat že po oloupání černají, přešli jsme proto na Anušky, celková spokojenost. Jsme z polabí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
                     
host - 60.177 (?), 11.3.2022 3:59

Zdravím všechny, zeptal bych se, zda má někdo zkušenosti s odrůdami Colomba, Sunita a Mozart. Případně kde se dá sadba těchto odrůd sehnat. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 64.250 (?), 16.12.2013 6:54

Souhlasím s,,brouskem"(175.210) Různým odrůdám brambor se daří jinak v jiných oblastech, různých nadm. výškách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 208.16 (?), 6.1.2014 21:59

Na výslednou chuť brambor má vliv mnoho činitelů, vláha v jakou dobu, hnojení, typ půdy, nadmořská výška, agrotechnika, použití chemie a ne každý rok je vhodný pro danou odrůdu, podle vývoje počasí a podle toho se také liší chuť dané odrůdy a jiná chuť odrůdy je na vysočině, jiná na hané, jiná na jihu.Chce to doporučovanou odrůdu vyzkoušet a více let,  potom hodnotit, pěstuju impalu, marabel, karin, dal iskoro 20 let tak mohu hodnotit, adélu, red annu, lauru, agrii méně let, ale osvědčily se.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.253 (?), 25.1.2014 22:06

Dobrý den

   Souhlasím s Vámi. Jsem z Polabí a rozhodně mohu doporučit Lauru.Krásné hlízy a slušný výnos. Chuť výtečná.  Jinak Red Anna je matka Laury. Josef 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Igi - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 187.109 (?), 14.4.2014 21:25

Já dnes dal do země údajně velmi rannou odrůdu Monika. Jaké s ní máte zkušenosti? A pak ještě poloranou, ale ta nevím jak se jmenuje. Koupil jsem ve vyhlášeném místním obchodě, bohužel prodavač poznal, že jsem začátečník, tak snad mi nedal něco čeho se potřeboval zbavit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 12.3.2015 12:15

Dpbry den, co rikate na odrudu colette? Dekuji za nazory. Je lepsi nez Impala?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 12.3.2015 12:40

Colette je určitě chuťově lepší než Impala. Impala je však o 3-6 dnů ranější než Colette. Tak si vyberte jestli preferujete chuť u VR/R nebo rannost VVR/VR.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
seky - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (153) - 132.254 (?), 12.3.2015 13:56

Letos zkoušíme Magdu a Colette, chceme je co nejdříve vysadit, ještě tak týden a klíčky budou akorát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 25.151 (?), 15.6.2015 7:32

Pěstujeme brambory 25 let a vystřídali jsme spoustu odrůd. V diskusi postrádám odrůdu AGRIA která je velmi výnosná. Je varný typ B-C čili rozsýpavá. U nás však jsou moučnaté brambory oblíbené. Ještě chuťově lepší byla odrůdy SANTÉ , ale zřejmě se přastala dělat sadba. Nebyla tak žlutomasá jako Agria, ale voněla bramborově. Samozžejmě se moučnaté brambory musí omastit a potom se škvarky to je pochoutka. Jinak mnoho konzumentů má rádo salátové a pro ty děláme odrůdu DALI která neklíčí. Z ranných nám, velmi dobře vycházela VALLETTA, ale v Havlíčkové Borové ji přastali dělat. Překvapila mne letos nová odrůda Agáta. Má pěkné ranné hlízy. Vyhodnocovat se však musí vžda po několik let. Např odrůda CARERA byla jeden rok výborná a další rok černaly a vodnatěly hlízy. Pokud jsou v 10 kg černé dvě, již je to špatné a je dobře, že mi to zákazník řekne. Plevel v bramborách nestříkám, naopak trochu heřmánku, či jiného plevele zlepšuje přes kořeny chuť brambor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pirko - (49) - 122.114 (?), 13.1.2016 12:37

Collette jsme pěstovali cca 20 roků, výnosná a dobrá. Žena si začala stěžovat že po oloupání černají, přešli jsme proto na Anušky, celková spokojenost. Jsme z polabí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika