Jakou odrůdu brambor doporučujete



new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 176.18 (?)
31.1.2009 23:03

Volila bych "Impala", po výsadbě dát přes ně netkanou bílou textilii, urychlí se tím ještě víc.   Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 246.18 (?), 31.1.2009 15:36, zobrazeno: 314192x

Dobrý den. prosím poraďte. Chtěli bychom si vysadit brambory pro přímý konzum na pár řádků. Jako sezoní lahůdku - nové brambory ze zahrádky rovnou na talíř. Uskladňovat nemáme kde. Loni jsem si nechala poradit u prodejce... a jak to tak bývá splakala nad výdělkem, neboť doporučil čeho se potřeboal zbavit. Nejenže nebyli ranné, ale ze světlé sadby vyrostly červené brambory, chuťově né moc dobré, vhodné tak na salát. Letos bych šla ráda nakupovat trochu připravena. dík Lucka

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 176.18 (?), 31.1.2009 23:03

Volila bych "Impala", po výsadbě dát přes ně netkanou bílou textilii, urychlí se tím ještě víc.   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 70.100 (?), 4.2.2009 10:34

Chuťově vynikající jsou Keřkovské rohlíčky. Ale jako u každé rostliny platí, že nelze mít všechno, platí to i o rohlíčkách. Jsou málo úrodné, do dobrých půd a náročné na agrotechniku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 53.209 (?), 20.2.2009 13:08

Ze světlé sadby vyrostly červené brambory???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 16.190 (?), 20.2.2009 13:25

Dost těžké radit, protože uznaných odrůd brambor je mnoho. Já to dělám tak, že se podívám, co se u nás v okolí za sadbu brambor prodává, podívám se na net, co ta brambora "umí" /rannost brambor, jaký je to varný typ, jakou dávají úrodu.../a podle toho si vyberu. Stejně budete vybírat z cca 6 druhů, co budou u Vás prodávat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?), 20.2.2009 15:22

Moje favoritky jsou brambory "Karin". Varný typ A, chuťově pro mne nepřekonatelné...
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 176.18 (?), 20.2.2009 20:07

Karin jsou chuťově dobré, ale nejsou velmi rané, takže ne "jako chuťovka". A při případném uskladnění brzy klíčí. Už jsem psala nahoře, že nejranější a zároveň chutné jsou Impaly.Má sousedka na zahrádce je právě přirychluje ještě tou textilií, pak jsou opravdu velkmi brzo. Na uskladnění preferuji Dali - oválný tvar, chutné, velké hlízy a hodně, navíc nejpozději ve sklepě klíčí. Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.214 (?), 26.2.2009 23:08

Po zkušenostech dopručuji Filea, udává se jako A/B, ale ověřeno jako výborná žlutomasá odrůda na saláty i přílohy. Není nejvhodnější na kaše, hůře se rozvařuje. Je použitelná i na hranolky, pokud se s nimi někdo dělá. Špatná neni ani Nicole, poslední dobou se hůře shání. Filea jsem dnes zakoupil u nejmenované šlecht. firmy v Horních Počernicích 12,- Kč /bwpikg 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
LacoSk - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (85) - 123.30 (?), 18.1.2013 18:58

Impala je fakt skvelá odroda. Ja som ju vlani kupoval ako typ AB teda pevnejšia ako B. Tento rok ak ju budú mať beriem ju zase. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 208.16 (?), 6.5.2013 1:23

Dovoluji si opravit Impala je tuhost B nikdy nebyla AB a to ještě měkčí B vodnatější.VR odrůdy AB jsou Anuška nebo Finka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika