Hnojení brambor



Stránky: 1,  2   
host - 181.105 (?) 
3.3.2011 19:46, zobrazeno: 29790x

Zdravím všechny zahrádkáře a prosím, o informaci, zda má někdo zkušenost s výsadbou brambor do koňského hnoje. Děkuji Karolína

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.150 (?), 3.3.2011 20:17

 Brambory dejte do nakosené trávy, nebo listí a koňský hnůj si dejte do pařeniště.  Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 64.250 (?), 3.3.2011 22:11

Pan Z. Liberda má pravdu.Koňský hnůj je nejlepší do pařeniště.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 6.73 (?), 11.3.2011 20:46

Taky jsem si dnes pořídil koňský hnůj, že ho dám pod rané brambory které chci již příští týden sázet.Slyšel jsem, že koňský hnůj hřeje a pomůže bramborám překonat studené březnové dny.Můžu ho tedy použít?Nebo naopak hrozí poškození sadby.Děkuji Laďa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 88.41 (?), 6.4.2011 9:10

Hnojem určitě nic nepokazíte ani v bramborách. A už vůbec ne koňským. Koneckonců, kde vzít na jaře tolik posečené trávy?

P.Kořan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
sopa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (73) - 190.202 (?), 6.4.2011 9:23
ta tráva má být loňská, částečně zetlelá. Naopak na mulčování lze použít čerstvou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 6.4.2011 10:43

Nevím, ale v březnu bych brambory nesázel. Nejde ani tak o zahřátí půdy hnojem.  Brambory v teplejších dnech vyklíčí i porostou. Pak přijdou začátkem května zmrzlí mužíci a odejde Vám veškerá nať. Než naroste nová, růst i výnos se zpozdí. Riskovat, že možná toto jaro zmrzlí nepřijdou nestojí za těch pár dní ranější sklizně.
   Do samotného hnoje bych nesázel nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 218.17 (?), 6.4.2011 12:01
pane Vysloužil, kdo ma male poličko zakryje bílou netkanou textilii.. zbytek se musí modlit ;)))
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 6.73 (?), 10.4.2011 23:21

Brambory už zvedají netkanou folii, tak jim ten koňský hnůj neuškodil.Pokud se nic mimořádného nestane, koncem května začneme průběžně sklízet k přímé konzumaci, tak jako loni.Laďa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 6.109 (?), 12.4.2011 21:16
Zdravim, na jaře s trávou nelze na brambory počítat.Já to dělám tak, že v průběhu března nechám naklíčit s trochou zeminy a substrátu a pak na záhon. Ten upravím tak, že nadělám rýhy které vystelu slámou a přikryju kompostem na ně naskládám brambory do sponu a přihrnu zeminou smíchanou se substrátem. Mají se jako v bavlnce a také se mi za to solidně odvěčí.Letos jsem koupil zase jinou sadbu Marabell ranná odrůda. Když je pak někdy zalévám do brázdy tak vodu pochopitelně odstátou dešťovku tak jí mísím s rostlinným zákvasem (jíchou) Brambory tak nemusím do podzimu kupovat, protože ty z od superprodejců jsou poničené zapařené nemocné a poškozené hlízy. V zimě hledám jiné přílohy než brambory.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika