Fialové brambory



Stránky: 1,  2   
host - 96.35 (?) 
6.3.2015 19:21, zobrazeno: 24550x

Tak jsem dneska koupila za stovku půl kila fialových brambor Bergerac. Nejsou to vyhozené peníze?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 1.64 (?), 6.3.2015 19:23
Asi ano.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.9 (?), 6.3.2015 19:27

Cena odpovídá cenám na netu, ale asi bych fialovou kaši nebo hranolky nejedla  :-((

Za tu 100,- máte 5kg sadbových normálních...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 11.3.2015 11:08

Cerea za nadjezdem má letos (stejně jako loni) cenu 13,90 Kč/Kg za klasické... Včera jsem nakoupil Belanu a Lauru a přemýšlím jakou velmi_rannou (tak 0,5kg) a s varným typem A/A (tak 1 kg).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 136.246 (?), 6.3.2015 20:51
Osobně jsem je ještě neměl. Zradil mne známý, protože tvrdil, že ty barevňáky se nedají jíst. Zřejmě to chce dobrého kuchaře, který bude vědět jak je okořenit, aby při konzumaci nerostly hubě. Možná bych je vyzkoušel, ale jen v případě, že za stovku budou kila čtyři. To je lepší si podat sportku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 96.35 (?), 6.3.2015 22:36

No uvidíme. Jednou jsem udělala bramborový salát s červenou řepou. Chuť výborná, ale barva příšerná. Raději jsme ho jedli za šera. Tak ty slavný brambory budeme nejspíš teda jíst skoro potrmě :-) a nějaké koření snad chuť spraví. Nebo si pošmáknou slepice. Jinak mám už koupeno pět kg Anuschek, Prý jsou výborné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 83.29 (?), 11.3.2015 10:44

Nevím jak ostatní odrůdy, ale odrůda Valfi je chuťově výborná,  zvláště pak na bramborovou kaši (varný typ BC). Komu jsem ji podstrčil tak ji chválil. Barva po uvaření je taková mdle fialová.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 11.3.2015 15:54
Jj, kaše je z nich vynikající, barvička světle lila.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Plamínek - (4) - 247.14 (?), 6.5.2015 16:43

Valfi jsou vynikající, ale dost světlé, ještě lepší jsou tmavší odrůdy, ale špatně se shánějí.

Já jsem letos šla ještě dál a chtěla bych zkusit i fialové batáty, slavné okinawské sladké brambory, a odrůdy molokai, jelikož vlastní batáty mi docela jdou a fialové brambory " obyčejné" u nás skoro zcela nahradily jakékoli světlejší odrůdy, vyjma tedy keřkovských rohlíčku. Ty miluje manžel.

Ve srovnání fialových se žlutomasými bramborami jsou fialové  chuťově minimálně srovnatelné, o výživovém hledisku nemluvě, tam vedou.

Je to jen o zvyku a o předsudcích.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 240.105 (?), 11.3.2015 11:01

Zdravím.

Taky jsem chtěla ochutnat fialové brambory. Ty české jsem ale ještě nikde v Brně nepotkala, tak jsem před nějakým rokem taky koupila na zkoušku francouzské. Barva po uvaření byla vtipná, příhoha k masu z vařených fialových a k tomu ještě oranžový batát byla opravdu pro otrlé, ale to se nám líbilo. Šlo o srandu. Ovšem ty francouzské byly ve velikosti sadbových, měly tisíc a jedno očko, záhyby, oškrabat to bylo peklo. Nevěřím, že by to u nás mohlo projít odrůdovými zkouškami. Nadále vyhlížím naši fialovou, snad potkám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika