Co s naklíčenou sadbou?



aper - (1) - 132.124 (?) 
17.4.2010 23:30, zobrazeno: 9923x

Přečetl jsem už poměrně dost literatury o bramborách, ale jednu věc jsem nikde nenašel?Někdy má sadba,ať už z obchodu, nebo vlastní, slabé,dlouhé, bílé klíče.S jakým předstihem je před nakličováním odstranit, aby hlíza ze záložních oček stihla vytvořit nové?A bude jich zhruba stejný počet?Zdá se mi totiž, že po takovémto odklíčení vytvoří hlíza podstatně méně klíčků,což se = menší výnos.A zadruhé, malé bílé klíčky cca do 1cm, je lepší ponechat,(vytvoří se z nich silné zelené klíče?) nebo také odstranit?
Máte s tímto někdo zkušenost?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 176.18 (?), 17.4.2010 23:41

Sadbové brambory by dlouhé slabé bílé klíče neměly mít, ale pokud se nám to stalo, snažili jsme se je nasadit tak, jak byly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 64.250 (?), 28.3.2011 17:48

Zakoupenou sadbu brambor dávám na světlejší a teplejší místo než je sklep, před sadbou naklíčit (správně NARAŠIT).Občas sadbu jemně pokropím vodou. Je to správné? Jaké máte názory?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 64.250 (?), 14.4.2011 17:17

Ostatní odrůdy erteplí (Dali, Monika,Princess)  mám ještě ve sklepě paneláku. Mají pěkně do zelena narašené klíčky.Brzo pujdou do země, ale teď je tady půda znovu ochladlá(4°Cv 8 cm) na Zlínsku 190mnm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 147.173 (?), 19.4.2010 14:37

Odkličkovávám brambory ve sklepě i 5x za zimu. Vždy nasadí spolehlivě nové klíčky ve stejném množství.Jak by to vypadalo po zasazení takto odličkovaných brambor z hlediska úrody, jsem nezkoumal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 19.4.2010 15:25

Nepamatuji, že by koupené sadbové brambory stihly vytvořit dlouhé klíčky, a to je sázím až počátkem května. Sázím-li nevhodně naklíčené (s krátkými či dlouhými bílými kly), sázím je tak, jak jsou. Nic neodlamuju. 
   Zkusil jsem vysadit i samotné klíčky. Taky kupodivu přinesly úrodu, ale menší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika