Brambory z Vysočiny



konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?) 
9.9.2017 20:35, zobrazeno: 3794x

Brambory z Vysočiny jsou u nás pojem. Pokud je špatný rok, neurodí se, brambory hnijou a brantovatí, vždycky se řekne, no tak se holt dovezou brambory z Vysočiny... U nás strašné sucho a přesto, že jsem je v zahradě na políčku mohla zalít jen dvakrát, vykopali jsme celkem ucházející. Žádná hitparáda, to ne, ale na ten příšerný rok... Je tam moc malinkých, co už nenarostli, ale i nějaké normálně velké, prostě nám jich stačí. Pomáhá i poučení z 30.letého pěstování brambor u nás, už víme, že je nutné tu sadit velmi rané, protože pak už je sucho a nenarostou. Komu se to ještě nedoneslo, má smůlu. Dneska jsme právě kopali u tety, která prý zasadila rané a místo průměrných 20 pytlů jsme nasbírali 6noProto mne napadla ta otázka: co letos na Vysočině? I když je mi jasné, že tam na rozdíl od nás pršelo...

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 9.9.2017 20:48

A proto se na Vysočině množí sadba a pěstují pozdní, v nížinách rané. Na rozdíl od vás na Vysočině prší relativně furt. Množitelské porosty už jsou tři týdny desikované, jedou se technické, u škrobárny je fronta. Ostatně jako každý rok. Na Vysočině je prostě úroda pokaždé. Někdy míň, někdy víc, ale je vždy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 9.9.2017 20:55

Díky za infolaugh Takže kdyby byl, jak se u nás říká: erteplového hladu nebude... takže kdyby přeci jen byl erteplový hladcheeky Vysočina to jistíwink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika