Brambory z Vysočiny



konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?) 
9.9.2017 20:35, zobrazeno: 3755x

Brambory z Vysočiny jsou u nás pojem. Pokud je špatný rok, neurodí se, brambory hnijou a brantovatí, vždycky se řekne, no tak se holt dovezou brambory z Vysočiny... U nás strašné sucho a přesto, že jsem je v zahradě na políčku mohla zalít jen dvakrát, vykopali jsme celkem ucházející. Žádná hitparáda, to ne, ale na ten příšerný rok... Je tam moc malinkých, co už nenarostli, ale i nějaké normálně velké, prostě nám jich stačí. Pomáhá i poučení z 30.letého pěstování brambor u nás, už víme, že je nutné tu sadit velmi rané, protože pak už je sucho a nenarostou. Komu se to ještě nedoneslo, má smůlu. Dneska jsme právě kopali u tety, která prý zasadila rané a místo průměrných 20 pytlů jsme nasbírali 6noProto mne napadla ta otázka: co letos na Vysočině? I když je mi jasné, že tam na rozdíl od nás pršelo...

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6450) - 9.135 (?), 9.9.2017 20:48

A proto se na Vysočině množí sadba a pěstují pozdní, v nížinách rané. Na rozdíl od vás na Vysočině prší relativně furt. Množitelské porosty už jsou tři týdny desikované, jedou se technické, u škrobárny je fronta. Ostatně jako každý rok. Na Vysočině je prostě úroda pokaždé. Někdy míň, někdy víc, ale je vždy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 9.9.2017 20:55

Díky za infolaugh Takže kdyby byl, jak se u nás říká: erteplového hladu nebude... takže kdyby přeci jen byl erteplový hladcheeky Vysočina to jistíwink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika