Brambory odrůdy Concordia



host - 137.149 (?) 
2.2.2020 18:38, zobrazeno: 4657x

Dobrý den, pěstujeme několik let odrůdu Concordia a vyskytly se následující problémy.

První rok výnos byl vynikajíci, ale sadbu zachránila tchýně, protože sadbové brambory začaly hnít, tak je vytřídila a okrájela.

Další rok jsme sadili další koupenou sadbu a opět vytříděné po hnití, polovina jich nakonec ani nevzešla. Pak loni jsem objednal sadbu u jiného dodavateůe a sadba opět začala před výsadbou - cca 26. duben - hnít.

Tak jsem chtěl letos sadit naše brambory Concordia, ty nehnijí. Jenže se něco stalo s varným typem. Brambory Concordia se rozvařují po cca 5 minutách varu. To dříve nebylo.

Je možné, že by se mohl změnit varný typ brambor vlivem pěstování - hnojením, vlastnostmi půdy ? Nebo došlo při expedici sadbových brambor k záměně za jiný druh brambor? Dále pěstujeme odrůdu Laura a ta je zcela bezproblémová, ale výnos jako Concordia nemá.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 110.40 (?), 15.7.2020 13:11

Concordii mame letos poprve, tak s varenim jeste nemam zkusenost. Tak uvidime, jak se budou varit :) Koupena sadba (z Pocernic) nam ovsem nehnila. Sadili jsme v pulce dubna. 

eNaia

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 38.27 (?), 15.7.2020 23:00

Concordia je varného typu B, takže může dle výživy oscilovat od BA po BC.

Laura je varného typu BC oscilující k čistému BB, takže při stejných podmínkách by se Concordia měla rozvářet méně. Pokud chcete Lauru v AB až AA varném typu, pak zkuste Esmee, která je typově i chuťově totožná, ale je salátová.

Ad zvrhnutí k rozvářivosti - udělala mi to Antonia v reakci na nedostatek vody a draslíku.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Enna - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (74) - 243.43 (?), 16.7.2020 17:21

Přitom Antonia je pevné salátové Ačko. Sadím vždy jen jeden řádek (25 hnízd), které využívám na salát.

Kromě Antonie sadím jeden řádek Dali, vždy je vychvalovala paní Lída tak jsem je jednou vyzkoušela a sadím dodnes. Začínají ve sklepě klíčit až někdy v květnu, proto je konzumujeme jako poslední.

Další čtyři řádky (100 hnízd) sadím odrůdu Bohemia, protože je to pro mě brambor číslo jedna.

A jeden řádek velmi raných Colette - viz foto. Dnes jsem vykopala dvě hnízda, váha 3,72 kg. Přiložila jsem k ním pro srovnání cuketu dlouhou 27 cm.

Colette
Colette
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika