Brambory Laura - jak rostou?



host - 6.10 (?) 
17.6.2013 9:31, zobrazeno: 21031x

Dobrý den,

letošní rok jsme porvé zkusili vysadit brambory, odruda Laura. Krásně vzešly, nyní jsou natě hrozně vysoké a začínají jít do květu. Má smysl květy po odkvětu odštipovat? Je znakem krásně narostlých natí dobrá úroda? A kdy asi tak začít sklízet? Jsou v hlíně a přes zimu se na to místo házely slepičince, takže v docela dobře prohnojené půdě.

Děkuji za radu, zkušenost.Hana

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.26 (?), 17.6.2013 10:03

Dobry den, ja som v pestovani zemiakov amater, ale aj tak skusim na nieco odpovedat. Na jednom ruskom fore, uzivatel robil pokus s vystipovanim (neviem aka to uz bola odroda), ale vynos bol skoro rovnaky ako na riadkoch kde kvety nevystipoval.

Krasne narastena nat, podla mna nemoze byt zarukou dobrej urody, skôr by som povedal ze to je odrodova vlastnost. Napr. co pestujem Bellarosu, tak ta ma tiez obrovsku vnat ale taky Marabel ju ma kompaktnejsiu, nizsiu.(rovnako hnojene)

Kedy zacat kopat neviem, ale skuste po odkvitnuti vytiahnut jednu rastlinu, alebo ju trocha podhrebnut, a uvidite na com ste. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Bajas - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 49.235 (?), 17.6.2013 10:26

Ako sa hľuzy zväčšujú pôda na hrobliach sa začína praskať, a pre mňa je to znak toho, aby som pre svoju potrebu začal jednotlivo vyberať hľuzy. Zelenú vnať nechávam.Teda nevytrhávam celé trsy. Bajas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 105.132 (?), 17.6.2013 10:39

Kvety vystipujem. Verim, ze si rastlina zachova cast zivin pre hluzy resp. pre obranu proti chorobam. Nejde o vynos ale kvalitu. Vraj je dokazane, ze napr. dostatok draslika je klucovy pre dobru chut zemiakov. Je pravda, ze mam zemiakov 1 x 3 m, takze je to jednoducha zalezitost obrat par kvetov a mandeliniek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 203.80 (?), 10.10.2014 18:29

Já sem si odrudu Laura velmi oblibil ma docela velke vynosy kvety nevystipujeme

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 222.228 (?), 24.7.2017 20:27

Laura ma hodne vysokou nat, pozdeji po destich a vetru je polehava. I v nevyhnojene zemi dava vynos velmi slusny. Je nachylna na plisen i kdyz neni pohnojeno. Zkusil jsem chytrou houbu Polyversum dle doporuceni vyrobce preventivne velmi brzy pred kvetem, ale zjistil jsem, ze na plisen nema vubec zadny vliv jako kdyby se pripravek nepouzil. Za hodne penez zadna muzika.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 160.231 (?), 4.3.2018 14:23

Laura není špatná, je rozhodně lepší než Red Anna. Jinak třeba na Concordia nemá. Výnos je u Concordia ještě vyšší. Laury sázíme cca 3 roky, jen kvůli tchýni, protože se jí líbí červené brambory.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 124.50 (?), 11.3.2018 9:13

Lauru pěstuji několik let a nedám na ní dopustit. Chuťově je dobrá a výnosnější odrůdu jsem v našich podmínkách neměl. Loni to byly opravdu rekordy. Concordii jsem loni zkoušel poprvé a taky se osvědčila, určitě letos budu sázet obě dvě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mexican - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (86) - 217.13 (?), 23.4.2018 22:14

Jako reakce předemnou, veliká spokojenost. Mamka a my zkoušíme různé odrůdy a u mne Laura jasná 1.Mamina si vedla svojí dokud jsem ji nevnutil po několika letech pár kilo Laury a už si řekla o sadbu na letošek. Před pár lety jsem ji pořídil jako reakci na jakési zdejší diskuzní fórum. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika