Brambory klíčí už při sklizni



alfonss - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (99) - 171.101 (?) 
2.8.2008 7:27, zobrazeno: 11216x

Červené brambory mají při sklizni už nové klíčky a některé dokonce zelené lístečky. Název odrůdy neznám-slízeno 1.8.2008. Co to bude dělat při uskladnění? Odrůda má jinak dosti dobrý výnos.

červené brambory klíčí při sklizni
červené brambory klíčí při sklizni
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 180.74 (?), 8.8.2008 12:07

No, tak to je fakt zajímavé. Také mám letos červené brambory, odrůdu nevím, prostě jsem šla a koupila sadbové brambory. Že jsou červené, jsem zjistila až doma po vysypání z pytle. Popravdě jsem moc ráda nebyla, protože s pěstováním červených brambor jsem nikdy velký úspěch neměla. Byly vždycky spíš růžové a malé. Letos jsem už nějaký ten kbelíček vyhrábla, zatím vypadají dobře. Ale klíčky nemají v žádném případě. To jsem zvědavá, jestli důvod bude někdo vědět. Ale obávám se, že na uskladnění to moc dobré asi nebude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 8.8.2008 13:07

Mně teda loňské červené Rosary vydržely dlouho, možná déle než jiné,  ještě nyní se dají v pohodě jíst. Klíčky už samozřejmě mají dlouhé.
  Někdy se mi stalo, že při sklizni se drobné klíčky objevily, ale zaschly a uskladnily se normálně. Lístečky ovšem neměly.
  A propos -  sklízíte brambory mající ještě zelenou nať?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 171.101 (?), 8.8.2008 18:17

Střídavě. Odrůdu červených brambor neznám, ale mají 2x větší výnos než žluté a 3x větší než rohlíčky. Chuťově jsou velmi dobré a dloho vydrží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 94.28 (?), 9.8.2008 10:15

Tohle s oblibou dělají Laury - ale to je asi taky jejich jedinná nectnost, chuťově jsou to jedny z nejlepších. Vloni jsem takhle naklíčené zkusila nasadit hned po sklizni a opravdu už některé měly lístky, ale ničehož, prostě to zaschlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 128.240 (?), 16.8.2008 19:47
Pokud je dlouhou dobu sucho a pak před sklizní vydatně prší mohou brambory začít klíčit a dokonce se objeví i lístky nebo maličké brambůrky. Brambory pak nemusí být trvanlivé a mohou začít po drobných rankách zahnívat. Honza
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 161.9 (?), 30.8.2008 20:31

Já jsem se dnes s tímto jevem setkal také při sklizni brmabor, shodou okolností u Rosary, ale jen u těch hlíz, které "vylezly" z hrůkbů a byly najkou dobu vystaveny slunečnímu světlu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika