Brambory 2011



jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 118.231 (?) 
2.4.2011 20:01, zobrazeno: 13117x

Tak brambory mam v zemi co vy? Dita, Dali.. Colette...

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 210.204 (?), 2.4.2011 20:39

My už máme brambory "Dali" taky v zemi. Dnes zasazené

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 64.250 (?), 2.4.2011 21:51

Erteple mam v řondku!   Zatím SOLIST 3kg (79ks) v 190mnm-Zlínsko.Ostatní odrůdy mají čas. Teplota v 8cm - 8°C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 6.73 (?), 3.4.2011 21:16

Zdravím, taky máme od pulky březma brambory v zemi pod netkanou folií.MAGDA Brno

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 240.110 (?), 3.4.2011 21:48

Půlku mám v zemi a půlku na zemi přikryté mulčem ze slámy. Budu nejen porovnávat jaký bude rozdíl ve výsledku ale také sledovat, jak se pro mě zatím teoretické poznatky a zkušenosti jiných budou nebo nebudou shodovat s mými, které budu teprve získávat. Máte už někdo se sázením brambor pod mulč ze slámy osobní zkušenost?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 218.17 (?), 4.4.2011 7:56

bylo tu téma o mulčováni posekanou lučni trávou na seno o slámě nevím..každopadne zkouším dát pod každou bramboru trochu cereritu..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 41.38 (?), 4.4.2011 9:10

Koncem března jsem sázel 5 kg velmi rané " Anušky " pod netkanou textilii. Včera 15 kg Belany a 3 kg na zkoušku Princess. Do řádku jsem nejdřív dal trochu uleželého hnoje a pak brambory, zahrnul s pomocí Vari. Hlavně to laborování zda jsou lepší mít umístěné hrobkovací radlice ve předu či vzadu. Mám ho druhou sézonu, tak se vše učím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 218.17 (?), 4.4.2011 9:40

ja navezl docela dosst hnoje loni na pole neorané.. po podzimni orbe a naslednych holomrazech se hezky puda rozdrobila atak jsem chtel dát dusíkate vápno na desinfekci a i možneho sniženi dratovců, ale nepodařilo se s časových duvodů... tak mohu jen doufat... apropo neni nejaky prostředek proti nim či nejakou zkušenost?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.239 (?), 25.4.2011 20:50

Ahoj, taky řešim kam radlice. V předu se zarývají a musím neustále vyvažovat a v zadu když udělám hlubší brázdu, položím brambory a potom zahrnuji tak neudržim stroj na brázdě spadnu a v lepším případě jsou řádky jako had, v horším případě je znova rozorám.Nakonec jsem to řešil radlice v zadu mělká brázda tak do 5 cm pak zaorat, radlice opět v zadu.Mělká brázda mi umožnila jet mezi řádky defakto po rovině audržet rovinu hrůbků, ovšem brambory nejsou nijak hluboko.Nejlepší je asi Loskuták, příspěvek sazeč brambor, AGZAT sazeč prodává za desítku 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika