Batáty



Stránky: 1,  2   
darjab - (1) - 54.251 (?) 
29.7.2012 7:22, zobrazeno: 28342x

Dobrý den, hledám nějakého nadšence, který má zkušenosti s pěstováním batátu v naších českých podmínkách. Kde sehnat výsadbu atd. Děkuji


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 253.246 (?), 8.1.2013 15:58

No, také je chci letos zkusit. Dle vyhledaných návodů je zkusím zasadit do květináče v březnu a po zmrzlých ven.

Sehnat se dají v tescu, tam ale mají myslím jen ty oranžové, mě víc chutnají ty růžové, ty jsem kupovala v sapě (vietnamská tržnice).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 8.1.2013 16:04

kdysi jsem je vysadil, rostly nad zemi, ale ne pod zemi...

ted mam nove hlizy z dovolene tak uvidim jak pujdou :) vybral jsem radsi mensi hlizy..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 253.246 (?), 8.1.2013 17:30

:-) vy pěstujete taky všechno.

Dříve jsem četla, že je to nádherná popínavá rostlina, všechny fotky který jsem našla ale ukazují na to, že se válí po zemi a rozhodně se nesnaží někam vyšplhat, jak je to?

Chtěla jsem jí totiž k oblouku kolem lavičky.

Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 29.41 (?), 1.9.2013 23:37

Dobrý den,

příští rok budu pěstovat batáty, podle popisu je to popínavá rostlina, která má hlízy (jako brambory). Zkusím sehnat sadbu, poklud nebude, koupím v Tesku malé hlízy a sám nechám naklíčit.  Už se na to těším.  Je to asi telpolmilná rostlina,  tedy až koncem května do volné půdy. První rok zkusím 5-8 rostlin, když bude úspěch, tak třeba i 2 záhony.Pokud má někdo nějaké zkušenosti, rád si přečtu a případně i předám dál. Očekávám podobné pěstování jako brambory, ale delší vegetační doba a hlízy větší = tedy i větší úroda než brambory. Údajně vypadá jako ozdobný svlačec. Bude to mít i výhodu v tom, že to nikdo nezná, takže to lze klidně pěstovat i před plotem a nikdo to nebude krást. Pepa 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 96.18 (?), 15.1.2014 13:15

Batáty jsem pěstoval před několika lety, našel jsem v Kaufu narašené, jinak pokud nemají klíčky viditelné, tak jsou většinou poškozené a nikdy nevyraší, klíčky jsou jen na tlustějším konci a to jenom přímo nahoře. předpěstoval jsem je za oknem a ven dal po zmrzlých. Zasadil jsem je na okraj rajčatového záhonu, později byli dost zastíněné, přesto jsem slidilpoměrně pěkné hlízy, pod každou rostlinou asi 6, myslím, že při lepší péči a příznivějším stanovišti by to dopadlo i líp. To co se píše, že jde o poínavou rostlinu, není pravda, rostliny byly nižší než brambory a kompaktnější, asi také bude záležet na odrůdě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 29.41 (?), 15.6.2014 17:44

Tak jsem koupil batáty v obchodě, nechal naklíčit (trvá to dlouho, ale klčivost byla cca 80 %) a mám to na zahradě. Na podzim čekám úrodu. Rostou dobře, dal jsem jim dobro zeminu i dobré stanoviště. Pepa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 157.25 (?), 15.6.2014 23:15

Jak dlouho, prosím, klíčení trvalo? V Tescu je mají velmi drahé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Qesham - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (126) - 183.190 (?), 4.10.2015 19:38

Pokud někdo máte na zahradě batáty, uchovejte si z ních řízky pro sázení příští rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.236 (?), 28.9.2016 20:09

tak první pokus se vydaril


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika