Acrobat plísen bramborová a déšt



Stránky: 1,  2,  3   
host - 45.252 (?) 
19.6.2015 20:36, zobrazeno: 18460x

Stříkal jsem brambory Acrobat MZ WG. Jak dlouho od konce postřiku by rozhodně nemělo pršet, aby byl účinek co nejvyšší?? Stačí když postřik uchne, tj. účinkuje na listech v pletivech než oschne nebo?? Jaký je interval mezi dvěma postřiky brambor u tohoto přípravku?

Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
giovanim - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (76) - 227.68 (?), 19.6.2015 20:56
záleži aj od toho, či to bol silný lejak alebo len prehánka. Mimochodom, dnes som začul, že acrobat sa už nepredáva. Neviem, či to nebude kachna? Ak je to pravda, akú náhradu za neho(niečo systémove)?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.111 (?), 19.6.2015 22:47

Mělo by stačit, když postřik zaschne, je to systémový přípravek. Minulý rok jsem měla mezi 1.a 2.postřikem interval 14dnů, mezi 2.a 3. více než měsíc - záleží i na počasí. Acrobat má tu výhodu, že určitý čas chrání i nově přirůstající výhonky, takže není třeba stříkat tak často.

Jinak je běžně v prodeji (viz např.Agromanuál).           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 45.252 (?), 19.6.2015 23:01

Děkuji. A je u tohoto přípravku daná minimální a maximální teplota okolí pro úspěšnou aplikaci? Dnes bylo 18C při aplikaci...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.111 (?), 19.6.2015 23:36

To jsem u něj neštudovala - v létě bývá chladno maximálně brzy ráno, kdy bývá rosa - a na orosené rostliny se nestříká; a ve 30°C se stejně stříká až k večeru, aby rostliny nespálilo slunce. Pokud jsou nějaké teploty udávány, mělo by to být na příbalovém letáku - ale ten mám na zahradě, ne tady doma.                Lída                                     

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 20.6.2015 8:51

Systémová složka (dimethomorf) se vstřebává do hodiny, kontaktní (mancozeb) musí pořádně zaschnout. Někde jsem v minulosti vypátral, že nemá pršet po zaschnutí dvě hodiny. Týkalo se to révy, ale to snad nevadí. Ošetřuje se v 7 - 10 denních intervalech. Za deštivého počasí a v druhé polovině vegetace se volí kratší interval. A na teplotě nezáleží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 20.6.2015 14:38

Dnes jsem preventivně postříkal bifteková rajčata Acrobatem proti listovým chorobám. Měl jsem na zahradě ještě ten Acrobat s uvedenou OL 21 dnů. Použil jsem ho, protože teď byla asi letos poslední vhodná doba k jeho využití vzhledem k jeho dlouhé ochranné lhůtě a již narůstajícím plodům na rajčatech. Ostatní rajčata možná střiknu tím novějším Acrobatem.

                                           Vladimír 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (801) - 199.189 (?), 20.6.2015 14:44

Včera jsem preventivně stříknul Ridomilem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 20.6.2015 15:56

Starý a nový Acrobat se liší jen technologií zpracování - prášek nebo granule.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.228 (?), 20.6.2015 18:47

A proč se tedy tak razantně zkrátila OL u nového Acrobatu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika