Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Běžné tetraploidní odrůdy brambor se od nepaměti množí klonováním (hlízami). Není je možno množit generativně, protože by ztratily své odrůdové vlastnosti. Opakované vegetativní množení s sebou nese některé problémy, virózy atd. Není to zas tak snadné jak se zde píše, že se zasadí hlízy a na podzim se sklidí brambory. Někdo tu sadbu musí napřed vyrobit. Jistě všichni víme, že sadbu je nutno obnovovat. Nikdo tady nepsal, že na jaře se vysejí semínka a na podzim se budou sklízet brambory. Není mně jasné z jakého důvodu to tu PP psal, jestli z neznalosti nebo jen chtěl nějak poškodit diskuzi na tomto vlákně. Pochopitelně se první rok vypěstují malé hlízy těchto diploidních brambor, ty se na jaře vysadí a druhý rok na podzim se sklízí brambory. Další roky záleží na tom, jak se pěstitel rozhodne, jestli bude dále množit hlízami jak je běžné nebo si občas odrůdu oživí výsevem semen. Semena diploidních brambor mám slíbená, příští rok na jaře začnu pěstovat z výsevu, ale na tomto fóru už se žádné diskuze o bramborách nebudu účastnit, protože pro mne to žádný přínos není. Mějte se.
           Vladimír

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 15 a číslo 18.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika