Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Loni (2016) jsem si tuto metodu pěstování vyzkoušel společně s pěstováním brambor v "seně", a jestli můžu doporučit, tak rozhodně pytle. Použil jsem velké černé pytle, snad 100l, dospod dal cca 20cm koňského hnoje, na to cca 15cm přesáté zeminy z hodně starého kompostu (již zmineralizovaný zemina), 1 středně velkou bramboru, zasypal stejnou zeminou a tu jsem postupně přisypával, občas zamulčoval posekanou trávou ze sekačky, jak brambora rostla. Pytle měly samozřejmě uřezané rohy, zálivka dle potřeby, rozhodně ne každý den! Sbíral jsem mandelinky, plíseň se nekonala, brambory byly v lepším stavu než na záhoně. Na podzim - konec září pytle opatrně vysypány a zjištěno - měl jsem 4 pytle, v každém byly min 3kg brambor různé velikosti, v některém jen velké, někde mix. Brambory byly cca ve 3 patrech - jak postupně přirůstali. Výtěžek jsem chtěl zvážit, ale... dle odhadu (dle pytlíků ze zelinářství) se nejvíce urodilo cca 6kg brambor, vesměs větších rozměrů. Takže pokud na ně bude mít člověk více času, lépe se rozmístí a je limitován místem, mohu pytle doporučit. Chci zkusit ještě velmi obdobnou metodu pěstování z Peru, kde používají dřevěné nástavky a mají až 2m "hromadu brambor" - na min prostoru maxim výnos. LH.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 10.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika